Zákulisí Bílého baletu: Výpověď trenéra dorostu za kritiku hráčů Realu a nová výzva pro Raúla

Čas 02. 03. 2019, 17:23 | Autor thjuks | Zdrojas.com, marca.com
Tréninkové centrum Realu Madrid
Tréninkové centrum Realu Madrid

Real Madrid se v pátek rozloučil s trenérem mládeže Álvarem Benitem za jeho kritiku týmu po semifinále Copa del Rey s Barcelonou. Jeho místo zaujal legendární Raúl.

Tak otevřená kritika přímo z tábora Realu Madrid se jen tak nevidí. Benito, který trénoval dorostenecké béčko (Juvenil B), ve čtvrtek mluvil naprosto otevřeně v rozhlasové stanici Cadena SER o mizérii Los Blancos. Bývalému hráči Realu mu výkony hráčů seniorského týmu, především Casemira s Kroosem.

 „Problém je s hráči, kteří hrají velmi daleko od své vlastní úrovně,“ řekl. „Mluvím o Casemirovi, který teď není dostatečně dobrý na to hrát ani minutu za Real Madrid. Kroos je fantastický, když mu fouká vítr do plachet. Když ne, opustí loď.“

Ve vedení klubu to okamžitě začalo jiskřit. Podobná kritika je pro Real Madrid neakceptovatelná. Benito si musel po téměř čtyřech letech balit věci. Real Madrid se s ním okamžitě rozloučil. „Vždy jsem cítil, že mohu mluvit otevřeně o klubu, který miluji,“ krčil rameny Benito

Álvaro Benito si prošel akademií Realu prošel i jako hráč. V prvním týmu odehrál 21 ligových zápasů a v roce 1997 s týmem oslavil ligový titul. Kariéru ukončil ze zdravotních důvodů předčasně ve 26 letech. Od roku 2015 byl Benito součástí trenérského týmu akademie ve Valdebebas.

Uvolněné místo okamžitě zaujal legendární Raúl González, který poslední půlrok tráví studiem na trenérskou licenci. Jeho první štací byli starší žáci. V dorosteneckém béčku bude Raúl trénovat například Thea, jednoho ze čtyř synů Zinedina Zidana.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (8 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!