Castilla má v létě napilno. Rezervní tým Realu přivedl hned několik zajímavých hráčů

Čas 28. 07. 2016, 16:40 | Autor Larin | Zdrojas.com; transfermarkt.de
Raúl de Tomás
Raúl de Tomás

Zatímco A-tým se do přestupů příliš nehrne, Castilla získává jednu důležitou posilu za druhou. Nový trenér Santiago Solari nezahálí a loví hlavně ve španělsky mluvících zemích.

1. Sergio Díaz

Osmnáctiletý útočník přišel do Castilly z paraguayského Cerro Porteño za 5 miliónů euro. Média ho označují jako 'paraguayského Sergia Agüera'. Forvard s nízko posazeným těžištěm patří mezi rychlonohé a technické hráče. V rezervním týmu Realu by měl nahradit Borju Mayorala, který odešel na roční hostování do německého Wolfsburgu. Předpoklady na to rozhodně má - i proto byl Zidanem vybrán pro letní kanadsko-americké turné prvního týmu.

2. Antonio Segura

Segura se stejně jako Díaz narodil v březnu roku 1998. Podle španělských médií se jedná o nadějný klenot španělského fotbalu. Rodák z Kanárských ostrovů působil v juniorském týmu Betisu a také dostal takříkajíc 'čuchnout' i ve třetiligovém béčku. Přesun do Castilly tak pro něj nebude nic nového. Smlouvu má platnou do roku 2020.

3. Federico Valverde

Nejnovější přírůstek madridské Castilly pochází z Uruguaye. Rodák z Montevidea přišel do Evropy tento týden z urugayského Peñarolu. Real za něj podle portálu Transfermarkt vysázel na stůl (stejně jako v případě Díaze) celých 5 miliónů euro.

Valverde během letošního července završil osmnáct let a Castille přichází pomoci k postupu do druhé ligy. Zkušeností nemá zrovna málo - v první urugayské lize stihl odkroutit 9 zápasů. Podle posledních zpráv by měl patřit mezi opory Solariho zálohy.

4. Campunzano a Tena

Dvě nic neříkající jména, která si však také zaslouží zmínku. Víctor Campunzano přišel do Castilly zdarma z espanyolského Juvenilu. Devatenáctiletý rodák z Barcelony by měl působit jako náhrada při absencích Mariana či Segia Díaze.

Podobným případem je i Francisco Tena. Ten přišel pro změnu ze sevillského B-týmu. Rodák z Andalusie nemá zvučné jméno a vzhledem k pokročilému věku (23) dostane podle všeho jen jednu jedinou šanci. Podepsal pouze dvouletý kontrakt.

5. Navrátilci z hostování

Castillu posílí také staří známí. Z Valladolidu se vrátil talentovaný defenzivní univerzál Mario Hermoso, který rozhodně má figurovat v plánech Santaga Solariho. V příští sezóně by neměl chybět ani útočník Raúl De Tomás, který má za sebou roční hostování v Córdobě. 

Klíčová slova: castilla, přestupy

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (5 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!