Nový muž začíná vládnout akademii Realu Madrid. Kdo je Víctor Fernández?

Čas 07. 09. 2015, 12:36 | Autor podvinho | Zdrojmarca.com
Víctor Fernández
Víctor Fernández

V pozadí změny na trenérském postup áčka Realu Madrid, kde nahradil Carla Ancelottiho Rafael Benítez, proběhla důležitá reforma v akademii. Mládež Bílého baletu bude nově řídit Víctor Fernández. Zkušený trenér, který v La Lize odkoučoval 543 startů, začne pracovat v nejbližších dnech.

Víctor Fernández má skutečně zkušeností na rozdávání. Ve španělské lize strávil skoro celou svoji trenérskou kariéru, mnoho let vedl Zaragozu či Celtu Vigo, zkušenosti má i z Betisu a Tenerife. Naposledy vedl Deportivo la Coruňa. Vyzkoušel si i portugalskou ligu (Porto) a belgickou ligu (Gent).

Prezident Realu Madrid Florentino Pérez je již dlouhé roky Fernándezovým fanouškem. Už několikrát mu podle deníku Marca nabízel práci v akademii madridského klubu, ale neuspěl. Tentokrát už se ovšem čtyřiapadesátiletý muž zlákat nechal.

Fernández bude zodpovědný za mládež Realu Madrid, která by měla produkovat více talentů. To by mělo pomoci i Castille, se kterou bude úzce spolupracovat. Do vedení prvního týmu zasahovat nebude, jeho názor ale bude Péreze i Beníteze vždy zajímat.

Fernándezovo jmenování je klíčovým krokem ke zlepšení mládeže Realu i Castilly. Ta má za úkol postoupit pod vedením Zinedina Zidana do druhé ligy. Start se jí podařil, z prvních tří zápasů má plný počet bodů a vede tabulku.

Klíčová slova: víctor fernández

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (5 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!