Report: Las Palmas - Castilla 2:0

Čas 16. 03. 2013, 20:02 | Autor Petric32

Castilla nedokázala i přes několik dobrých šancí proti Las Palmas skórovat a z Kanárských ostrovů tak odjíždí bez bodu za porážku 2:0. Skvělý zápas odchytali oba brankáři - castillský Tomás Mejías i domácí Raúl Lizozain.

Rozhodčí: Mariscal Sánchez   /   Stadion: Gran Canaria   /   Počet diváků: 15 532

Castilla mohla otevřít skóre hned na začátku zápasu, když letmým píchnutím do míče orazítkoval Jesé Rodríguez tyčku. Šance byla v zápětí i na druhé straně, rozvlnila se ale naštěstí jen boční síť Mejíasovy branky. Zápas měl náboj, hrálo se nahoru - dolů. Ještě v první čtvrthodině stihl Borja García prověřit letecké schopnosti domácího gólmana Raúla, který jen tak dokázal zlikvidovat projektil letící na jeho branku.

Vynikající příležitost měla Castilla kolem dvacáté minuty, kdy se na branku soupeře sám řítil Jesé, ovšem domácí už poněkolikáté skvěle podržel gólman. Obdobná situace se odehrála i na druhé straně o tři minuty později a opět úřadoval gólman, tentokrát Mejías.

Ani madridský gólman ovšem nestačil na křížnou přihrávku pokutovým územím na gólovou dorážku Thievyho z konce úvodní půlhodiny. Las Palmas se ujalo vedení. Jak už bylo pro tento zápas zvykem, situace, která se odehrála na jedné straně, se stala velmi obdobně i na té druhé. Přibližně 10 minut po inkasovaném gólu se hosté dostali do podobné situace, ovšem s tím rozdílem, že zde byl domácí brankář v lepším postavení a křížnou přihrávku pokutovým územím zachytil.

V samotném závěru první půle byl u postranní čáry faulován Denis, což vyústilo ve standardní situaci pro hosty. Na centrovaný míč si na hranici malého vápna naskočil Casemiro, ale míč poslal jen metr od levé tyče. Za stavu 1:0 se tak šlo do šaten.

Druhý poločas tak aktivní nebyl, tedy aspoň jeho počátek. V 55. minutě tým ovšem opět kvalitním zákrokem podržel Tomás Mejías. Tlak Las Palmas sílil a právě na přelomu odehrané hodiny ostřelovali domácí branku Castilly jako plechovky Gólově ovšem žádná z akcí domácích neskončila, proti byl buď Mejías nebo nepřesnost domácích střelců.

Alberto Toril si ovšem přijel pro body, proto po hodině hry stáhl žlutě označeného Casemira a naštvaného Juanfrana a na hřiště poslal útočníka Óscara Plana se středopolařem José Rodríguezem. Právě střídající Óscar Plano měl po další z křížných přihrávek pokutovým územím šanci skórovat, jenže z nelehké pozice netrefil branku.

Na Castillu čekaly i další šance, ovšem kolikrát je od vyrovnání dělila jen neschopnost střelců či špatné načasování střely. V 82. minutě měl další šanci Pedro Mosquera, ale i jeho dalekonosná střela jen těsně minula tyč. Na hráčích se začínala projevovat frustrace, za což Denis Čeryšev a před ním právě Mosquera pro neudržení nervů na uzdě obdrželi žluté karty.

Snaha Madriďanů o dobrý výsledek vzala za své v 87. minutě, kdy Nauzet zužitkoval přihrávku patou od svého spoluhráče v pokutovém území Castilly a definitivně rozhodl o osudu utkání. Castilla tak, ač aktivnější tým, na Kanárských ostrovech podlehla domácímu Las Palmas 2:0.