Report: Castilla - Guadalajara 2:1

Čas 24. 02. 2013, 14:02 | Autor Petric32

Castilla ve 27. kole Segundy División zvítězila nad Deportivem Guadalajara 2:1 díky kvalitnímu výkonu Jesého, který si připsal gól i asistenci u druhé trefy Denise Čeryševa. Cesta za záchranou ve druhé nejvyšší soutěži úspěšně pokračuje.

Zápas začal zvolna, první ‘pološanci‘ měla až v 10. minutě Castilla, kdy po křídle unikající Jesé posílal míč na nabíhající hráče do vápna, ale žádný z nich na něj nedosáhl. O deset minut později se hostům naskytla slibná příležitost po faulu Mateose přibližně dva metry za hranicí šestnáctky. Standardku ovšem Guadalajara nevyužila a stejně tak ani následný roh. Kromě těchto okamžiků se na hřišti nedělo nic zajímavého.

A s tím jako by se rozhodl učinit přítrž Juanfran, který se vydal na dlouhý sprint podél pravé lajny, na hranici pokutového území poslal zpětnou přihrávku do nohy nabíhajícímu Jesému, který ze druhého dotyku s míčem zařídil vedení 1:0 pro svůj tým!

V dalším průběhu zápasu zahrávala Guadalajara několik standardek, se kterými si ale domácí obrana nebo přímo Tomás Mejías poradili, ale jinak zápas opět spadl do kategorie ‘nuda‘. To ale neubíralo na energii fanoušků, kteří po čas celého zápasu svůj tým živě povzbuzovali. První poločas již nic dalšího podstatného nepřinesl.

Základní sestavy

Real Madrid Castilla

Tomás Mejías - Juanfran, Nacho (c), Mateos, Casado - Mosquera, Casemiro - Denis, Borja García, Jesé - Óscar Plano.

Deportivo Guadalajara

Toňo - Aitor, Álex Ortiz, Javi Barral, César Soriano - Jony, Erice - Vicente, Álvaro Antón, Cristian Fernández - Azkorra.

Z kraje druhého poločasu si Castilla pojistila náskok druhým gólem. V 55. minutě se k míči na hranici pokutového území dostal Jesé, z první ho posunul do strany Denisi Čeryševovi, který střelou o tyč zvýšil na 2:0. Duo nejlepších střelců týmu opět zaúřadovalo.

Pět minut poté tým v důležité chvíli podržel gólman Tomás Mejías, který zneškodnil hlavičku jednoho z hostujících hráčů, naopak na druhé straně Castilla prováhala vcelku slibnou příležitost. Alberto Toril se vzhledem k vývoji zápasu a stavu 2:0 rozhodl posílit defenzívu stažením Borjy Garcíi a nasazením Fabinha.

Domácí se rozhodli hru kontrolovat a spoléhat na protiútoky. Na 15 minut si přišel zahrát také Álex Fernández, dříve neodmyslitelný člen základní sestavy, který ovšem v posledních zápasech příliš nehrál. Nejprve kvůli červené kartě v miniclássicu, v posledních dvou zápasech ho pak na lavičku posadila zimní posila Casemiro, hrající na jeho pozici.

V 78. minutě dostal plán Castilly na bezproblémové vítězství menší trhlinu, když na 2:1 snižoval střídající útočník Guadalajary Kepa Blancos. Na hřiště poté přišel Lucas Vázquez místo střelce druhého gólu madridských Denise Čeryševa. Castilla ale ztrátu zápasu nepřipustila, zbytek utkání i za cenu několika žlutých karet odehrála dobře a na konci tříminutového nastavení se tak mohla radovat z vítězství. V tomto kalendářním roce je na stadionu Alfréda Di Stéfana stále neporažena.