Report: Xerez - Castilla 0:1

Čas 09. 02. 2013, 19:54 | Autor Petric32

Ve 25. kole porazila Castilla předposlední Xerez za pět minut dvanáct gólem střídajícího žolíka Lucase Vásqueze 1:0 a připsala si další důležité tři body na cestě za záchranou v Segundě División. Ta teď nabírá vcelku reálných rozměrů!

Na Xerez nenastoupila Castilla v úplně nejsilnějším složení, byť o nějakém velkém oslabení se také mluvit nedalo. Do zápasu nemohl nastoupit Jorge Casado, středopolař Álex Fernández zůstal pouze na lavičce a Álvara Moratu si vyžádal José Mourinho pro zápas se Sevillou. Oproti zápasu s Ameríou byl zpět alespoň kapitán Nacho Fernández.

Dnešní utkání začalo pozvolna. Týmy se oťukávaly, kdo je čeho schopen a do žádných velkých akcí se nikdo nepouštěl. Za prvních dvacet minut tak diváci v Xerezu mohli vidět akorát dvě žluté karty (důležitá byla především ta pro Rafu Garcíu) a pár rohových kopů, které obránci dokázali vždy odvrátit do bezpečí.

Ve 34. minutě zahrál žlutý provinilec Rafa García ve středu hřiště rukou a následovala druhá žlutá karta a odchod do sprch. Z následného přímého kopu mířil Denis Čeryšev mimo tři tyče. Hráči Xerezu i nadále pokračovali v bohatém sběru karet - deset minut před poločasovou přestávkou viděl další žlutou kartu kapitán Xerezu Jesús Mendoza za faul na unikajícího Jesého.

Bojovná nálada nebyla pouze na hřišti, kde zastínila fotbalové výkony v prvním poločase, ale jiskřilo to i mezi oběma lavičkami. První poločas skončil bezbrankově, což mohlo být pozitivum jedině pro domácí, kteří byli předposlední v tabulce a hráli o deseti.

Základní sestava Castilly

Tomás Mejías - Fabinho, Nacho (c), Iván, Ríos - Omar Mascarell, Mosquera - Juanfran, Borja García, Denis Čeryšev - Jesé

Během poločasové přestávky se Alberto Toril rozhodl poslat na trávník do druhé půle Álexe Fernándeze místo Omara Mascarella. Ač oslabení, vtrhli do druhé půle s úmyslem zvrátit výsledek na svou stranu domácí fotbalisté. Žlutým kartám za fauly se ale ani ve druhém dějství příliš nevyvarovali.

Tlak domácích ovšem po několika minutách opadl a hra se vrátila do vyjetých kolejí z prvního poločasu. A v nich se nesla až do samotného konce zápasu. S nevýraznou hrou se Alberto Toril snažil hnout stažením Denise Čeryševa a nasazením útočníka Óscara Plana, ale nepříliš úspěšně.

Šest minut před vypršením vymezeného času fauloval těsně před hranicí šestnáctky David Prieto unikajícího Fabinha, viděl žlutou kartu, ale to bylo vše. Přímý kop skončil daleko od pojmu ohrožení soupeřovy branky.

Toril tak využil poslední možnosti oživit hru, když stáhl Borju Garcíu a na plac poslal Lucase Vásqueze. A za tento tah se mu Lucas odvděčil na výbornou. V 88. minutě - pouhé tři minuty po svém nástupu na hřiště - obdržel milimetrovou přihrávku napříč pokutovým územím od Juanfrana a míč uklidil bez větších problémů do sítě! 0:1 pro Castillu!

V závěrečných minutách už Castilla toto vedení nepromrhala a napříč svému nevýraznému výkonu porazila na poslední chvíli Xerez na jeho půdě 0:1. Důležité tři body v cestě za záchranou v Segundě División tak byly na světě.