Casemiro: Nikdy jsem neměl tolik hraček jako jiné děti

Čas 07. 02. 2013, 10:35 | Autor Lulinka | Zdrojmarca.com
Casemiro
Casemiro

Castilla má novou posilu. Carlos Henrique Casemiro přišel do Madridu ze São Paula a zatím bude hrát za rezervu Realu Madrid, ale objevily se zprávy, že by měl postupně přejít do prvního týmu.

Tento mladý Brazilec má velké fotbalové nadání, ale když byl malý, jeho rodina to neměla vůbec lehké. Casemiro si o svém těžkém dětství popovídal s novináři deníku Marca.

Když byl malý, opustil ho otec a neměl ani pořádný domov. S matkou žil u příbuzných: „Moje rodina neměla pevný domov. Zůstali jsme u mé tety. Měli jsme jen jeden pokoj a koupelnu. Nikdy jsem neměl tolik hraček jako jiné děti. Moje matka mi vždycky říkala: ´Koupím ti je příště´, ale příště nikdy nepřišlo. Naštěstí dnes můžu koupit dárky já jí."

V 11 letech odešel do São Paula, aby začal hrát za Soberano: „V 11 letech jsem žil daleko od mé rodiny, bez lásky a bez mé matky. Ale když se teď podívám zpět, tak to všechno stálo za to. Měl jsem svůj vlastní pokoj, jídlo, klimatizaci a televizi. Předtím jsem to nikdy neměl."

Casemiro své dětství obětoval fotbalu a ten se mu odvděčil: „Byla to jediná příležitost, kterou jsem ve svém životě dostal a já jsem si ji nenechal proklouznout mezi prsty. V 7 nebo 8 letech jsem se vždycky ptal mých spoluhráčů, jestli bych mohl zůstat u nich doma. Takže jsem si den před zápasem mohl pořádně odpočinout a nemusel spát na zemi, protože jsem neměl pořádný domov. Když jsou věci těžké, naučíte se, jak přežít."

Tento dvacetiletý chlapec je příkladem toho, že i z chudých poměrů se díky píli a tvrdé práci může člověk dostat až na vrchol.

Klíčová slova: casemiro, interview

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (30 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!