Report: Castilla - Recreativo Huelva 0:1

Čas 12. 11. 2012, 22:48 | Autor Petric32
Castilla
Castilla

Castilla dnes posedmé v této sezoně prohrála, tentokrát nestačila na Reacreativo Huelvu, se kterou doma prohrála 0:1. Nutno dodat, že v první půli vstřelili svěřenci Alberta Torila regulérní branku, ovšem kvůli domnělému ofsajdu neuznanou.

Castilla dnes do zápasu nastoupila v oslabené sestavě. Jednak si José Mourinho opět vyžádal Nacha Fernándeze a Álvara Moratu pro případ potřeby do A týmu (druhý jmenovaný se bohatě vyplatil) a chyběli také dva hříšníci - Casado a Jesé. Jorge Casado viděl v minulém utkání s Huescou již po 30 minutách červenou kartu a do dnešního zápasu tak logicky nemohl nastoupit. Jesé Rodríguez si už zápas předtím vysloužil červenou kartu a dodatečné disciplinární šetření za napadení a plivnutí na protihráče. Dnes si tak opykával druhou polovinou dvouzápasového trestu.

První patnáctiminutovka utkání přinesla spíše oťukávání soupeřů navzájem a ani jeden z týmů se do žádné větší akce nepouštěl. Se začátkem druhé třetiny prvního poločasu se do toho ale svěřenci Alberta Torila opřeli. Nejprve z přímého kopu vystrašil hostujícího gólmana střelou k tyči José Antonio Ríos (vyústěním rohový kop) a o minutu později hrál Ríos ústřední roli opět. Tentokrát nacentroval na hrotě číhajícího Óscara Plana, který vstřelil gól, ten ovšem pro údajný ofsajd nebyl uznán. Velký omyl sudích! Castilla měla vést.

Pozitivním faktem bylo, že tempo udávala Castilla, ovšem až na rozruch z přelomu první čtvrthodiny vyložených šancí ubylo. Znovu se Los Blancos k přímému ohrožení soupeřovy branky dostali (mimo špatně zakončeného přímého kopu) až 10 minut před koncem poločasu, kdy zahrávali několik rohových kopů, z nichž měli pár slibných příležitostí.

V samém závěru prvního dějství převzali iniciativu na své kopačky hráči Recreativa, zahrávali sérii rohových kopů a v jednom případě Jesúsovu branku střelou i slušně ohrozili. Nicméně branka nepadla a do druhého poločasu tak oba týmy šly s čistými štíty.

Do druhé půle vkročili lépe hráči v puntíkovaných červeno-bílých dresech, ale ani z této vlny náporu nevzešlo nic markantního. Castilla se postupem času zapojila do hry a oba týmy působily vyrovnaným dojmem. Chvíli před 70. minutou předvedl minelu gólman Jesús Fernández když přihrál pouze soupeřovu hráči, ten ovšem více méně prázdnou branku doslova šíleně přestřelil.

Okolo 70. minuty si Alberto Toril připravil postupně dvě střídání - odešli Óscar Plano a Ómar Mascarell a místo nich se na hrací ploše představili Raúl de Tomás s čerstvým debutantem za první tým José Rodríguezem. Krátce poté se mohlo Recrativo dostat do vedení, zakončující útočník hostů ale vsadil na efektivní zakončení, se kterým si Jesús hravě poradil.

To už bohužel neplatilo o následující akci ze 77. minuty, kdy byl lobem za obranu Castilly vyslán Alexander Szymanowski, jemuž se Jesús pod nohy vrhnul až příliš pozdě - 0:1. Načež se Toril rozhodl pro poslední možnost oživit hru a místo Pedra Mosquery si přišel zahrát Lucas Vásquez (střelec gólu z letního prohraného Eusébio Cupu proti Benfice).

Bohužel se Castille už nepodařilo s vývojem utkání pohnout a na domácí půdě potřetí v sezoně prohrála. Tato prohra může mrzet o to více, že domácí dali v prvním poločase regulérní branku. Na aktuální umístění madridské akademie či její výsledky se můžete podívat zde.