Report: Córdoba - Castilla 1:0

Čas 20. 10. 2012, 18:54 | Autor Petric32
Castilla
Castilla

Sedmá Castilla v rámci 10. kola Segundy División hrála na hřišti 14. Córdoby a celých 90 minut zápas směřoval k bezbrankové remíze. V nastavení však Castilla už dále mohutnému tlaku odolávat nedokázala a padla 1:0. Skvělým výkonem se prezentoval brankář Tomás Mejías.

Vstup do utkání byl z obou stran spíše vlažnější. V první polovině 1. poločasu k téměř žádné stoprocentní gólovce nedošlo, byť oba celky měly několik střeleckých pokusů. Nejdůležitějším okamžikem tak byla hra rukou Denise Čeryševa v pokutovém území Castilly, kterou naštěstí rozhodčí neoznačil za penaltovou.

V 19. minutě měla ale Castilla štěstí, protože Córdobě nebyl kvůli ofsajdu uznaný gól z přímého kopu. Pozdější detailní záběry však ukázaly, že hráč, kterému byl máván ofsajd, míč hlavou netečoval. Po půlhodině hry si jeden z prvních vážnějších zákroků připsal Tomás Mejías. Střelu z úhlu naštěstí vytlačil na rohový kop. Také Jesé na druhé straně zahrozil, ale svou střelu poslal kousek nad břevno.

V závěru poločasu byla výrazně lepší Córdoba (která mírně vládla celému poločasu), zahrávala řadu rohových kopů a jednou musel Mejías vytasit parádní reflexivní zákrok. Nicméně, za svá záda žádný míč nepustil, a tak se do kabin šlo za bezbrankového stavu.

Ani druhý poločas mnoho fotbalového umění nenabízel. Týmy se střídaly v diktování tempa, ale žádné velkolepé akce to nebyly. Alberto Toril se s dosavadním stavem nechtěl spokojit a rozhodl se v 67. minutě oživit ofenzivu. Ze hřiště zamířil Quini a opačným směrem Lucas Vásquez.

Torilova snaha o zisk tří bodů pokračovala, na plac poslal Óscara Plana, jenže v praxi se tým k ničemu většímu dostat nedokázal. Vše směřovalo k remíze. V závěru utkání se navíc zranil Borja García, kterého musel nahradit Jota.

V posledních minutách hru udávala především Córdoba a Castilla pouze vyrážela k rychlým brejkům. Místy mohlo skóre zůstat neměnné pouze díky Tomási Mejíasovi v brance Castilly. Ten navíc v nastaveném čase doslova čaroval a zneškodnil několik tutovek Córdoby. Bohužel, nápor stále sílil, obrana působila odevzdaně a Mejías sám proti dorážce zblízka nic nezmohl. Branka Córdoby přišla v tu nejméně vhodnou chvíli a měl ji na svědomí Patiño.

Vzhledem k tomu, že v nastavení se s míčem mazlila Córdoba, neměla Castilla ani možnost se stavem ještě něco provést a na hřišti Córdoby prohrála těsně 1:0. Mužem zápasu (i přes inkasovanou branku) byl rozhodně Tomás Mejías.

Informace o sestavě, střelcích týmu, výsledky i tabulku naleznete jako vždy na našich stránkách zde.