Jesé: Debut na Bernabéu? Byl to sen, který se stal skutečností

Čas 10. 10. 2012, 19:43 | Autor Lulinka | Zdrojrealmadrid.com
Jesé
Jesé

Real Madrid se nemusí bát o svoji budoucnost, protože má v akademii vynikající hráče, mezi které patří také Jesé. Jesé mluvil v pořadu ´La Fábrica´o pondělním zápase s Hércules, o Castille, ale také zavzpomínal na svůj první zápas a gól za A tým Realu Madrid.

Proti Hércules jsi odehrál svůj 50. zápas za Castillu...
Ano, dosáhl jsem na tento počet odehraných zápasů a není lepší způsob jak to oslavit, než vyhrát a získat tři body.

Jaká se vám hrálo na stadionu Rica Péreze?
Bylo těžké vyhrát na domácím stadionu Hércules. V útočení jsme byli silní, a i když nám v prvním poločase dali dva góly, tak jsme nakonec získali tři body my.

Pro váš tým bylo nezbytně nutné, abyste dali gól...
První gól byl pro nás jako budíček, protože jsme to vůbec nečekali. Pro nás je to užitečné a víme, že do budoucna musíme být víc nabití. Denisův gól ke konci prvního poločasu byl pro nás klíčový a od tohoto okamžiku jsme hráli lépe a víc jsme drželi míč. Druhý gól, který jsme dali, byl velmi důležitý pro naši výhru, protože bylo málo času na nějakou reakci.

Casado dal skvělý gól z přímého kopu a Álvaro Morata přidal čtvrtý gól...
Casado má skvělou kopací techniku, byl to fantastický gól. Brankář to neočekával, protože jeho kopnutí bylo vynikající. Třetí gól dal Morata a brankář Hércules byl nešťastný, i když Álvaro si je u svých střel jistý. Můj gól, kontroloval jsem míč a hledal jsem místo v obraně a využil jsem šance, když brankář nečekal, že vystřelím. On nebyl v dobré pozici.

Jak si Castilla zvykla ve druhé lize?
Jak hrajeme zápas za zápasem, tak se zlepšujeme a hrajeme čím dál tím víc jako tým. Bylo těžké zápas s Hércules otočit z 2:0 na 2:4. Sice jsme dali góly, ale musíme najít stálost v obraně. Trenér nám všem věří. Snaží se, abychom byli lepší a má pravdu, když říká, že bychom se měli některým chybám, které děláme, vyhnout. Segunda División není lehká a budeme se snažit v tabulce dostat co nejvíc dopředu.

Jak vzpomínáš na svůj první zápas za Castillu z ledna (január) 2011, a jak ses od té doby změnil?
Bylo to proti Universidad de las Palmas a v těchto zápas jsem získal hodně zkušeností. Zlepšil jsem se v bránění i v týmové práci. V juniorských týmech jsem byl víc individuální. Musíte vědět, kdy máte hrát individuálně a kdy zase pomoct týmu.

Oficiálně jsi za první tým Realu Madrid nastoupil v Copa del Rey proti Ponferradině, kdys vystřídal Cristiana Ronalda...
Cristiano je nejlepší hráč na světě a já se od něj pokusím naučit co nejvíc. Jsem moc rád, že mi dal Mourinho tuto příležitost. Můj debut na Bernabéu byl jiný, se všemi těmi lidmi na stadionu. Byl to sen, který se stal skutečností. Je to okamžik, na který si budu pamatovat, až mi bude 50 nebo 60 let. Je to nezapomenutelné. Všichni hráči se mnou potom mluvili. Když vám Iker s Cristianem řeknou, že jste odvedl dobrou práci, tak to musíte brát vážně. Budu dál pokračovat v práci, abych se zlepšoval, a jsem jim velmi vděčný za jejich podporu.

Pamatuješ si na svůj první gól, který si v A týmu dal?
Ano, pamatuji. Bylo to v zápase s Guangzhou po přihrávce od Di Maríi. Byl to neuvěřitelný okamžik. Nezáleží na tom, že to byl přátelský zápas. Pamatuji si tu skvělou přihrávku a jsem velmi rád, že se mi to povedlo a já se trefil.

Společně s Anibalem ze Sabadellu vedeš tabulku střelců. Oba jste dali 6 gólů. Ke všemu je to tvůj první rok v Segundě División...
Takový start do ligy jsem nečekal. Tyto individuální góly jsou důležité, protože pomáhají týmu a díky nim jsme teď uprostřed tabulky. (Castilla je z 22 týmů na 11. místě, pozn. redakce).

Jaký je typický gól Jesého?
Rád dávám góly v jednotlivých zápasech, kdy proklouznu přes obranu. Když musí útočníci neustále pomáhat svým spoluhráčům. Naštěstí máme  hráče jako je Morata a Óscar Plano, kteří umí velmi dobře proklouznout.

Vaším příštím soupeřem je Las Palmas...
Mají dobrý tým s dobrými hráči. Bude to důležitý zápas. Když jsem byl malý, tak jsem Las Palmas  fandil, a tak se omlouvám, pokud jim dám tři góly, ale budu dělat svoji práci. Musíme vyhrávat a získat víc bodů. Potřebujeme to a naši fanoušci také. Zaslouží si vidět Castillu jak vyhrává a dobře hraje.

Co si pamatuješ z doby, když jsi přišel z Kanárských ostrovů do akademie Realu Madrid, přesněji do Cadete B?
Byl jsem velmi mladý a chopil jsem se příležitosti, když mě mí rodiče nechali jít. Během těchto let tady jsem se naučil hodně věcí a nejdůležitější je pro mě přátelství a mám zde spoustu přátel. Kromě zápasů a gólů jsou přátelé něčím, co budete vždy mít.

Loni v létě jste se stali mistry Evropy do 19 let...
Derik a já jsme byli na evropském šampionátu. Bylo to velmi důležité a věděli jsme, že bude těžké vyhrát, protože tam byly velmi dobré týmy. Věděli jsme, že nám Řecko může dělat hodně velké problémy, protože měli v týmu hráče, kteří u nich hrají první ligu. Gól, který jsem dal deset minut před koncem, byl odměnou za všechnu tu těžce odvedenou práci.

Klíčová slova: jese, castilla, rozhovor

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (23 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!