Report: Castilla - Ponferradina 1:2

Čas 28. 09. 2012, 23:07 | Autor Petric32
Castilla slaví branku

<VIDEO> Castilla si v domácím prostředí připsala už druhou porážku v řadě, když tentokrát padla s (před tímto kolem) 20. Ponferradinou. O poslední bod madridští přišli v 92. minutě vinou vlastního gólu.

Alberto Toril provedl v sestavě pro dnešní zápas několik změn. Juanfran si po delší odmlce plnil své povinnosti na pozici pravého beka a v útoku nastoupil Óscar Plano místo Álvara Moraty. Ten byl pro zápas sice povolán, ale vzhledem k tomu, že hrál poločas zápasu o Trofeo Santiago Bernabéu proti Millonarios, zůstal pouze na lavičce. Zbylí zástupci A týmu Jesús a Nacho, se v základní sestavě objevili, ač ve zmíněném zápase nastoupili také (Nacho prvních 45 minut, Jesús od 74.)

Skóre zápasu otevřel v 16. minutě Borja García. Jesé ho myšlenou přihrávkou vyslal za obránce hostů a hráč s č. 19 už s přehozením gólmana problém neměl. Castilla zůstávala daleko aktivnějším týmem i poté a zahrávala mimo jiné řadu rohových kopů. Za obranný faul musel ovšem se žlutým napomenutím v zápase pokračovat pro někoho možná překvapivý hrotový útočník v základní sestavě Castilly Óscar Plano.

Ponferradina se před Jesúsovou brankou objevila jen sporadicky a kromě pár rohových a přímých kopů se k ničemu podstatnému nedostala. To Castilla dále hrozila, nebezpečná byla především z protiútoků, avšak ke gólovému konci žádný z nich už nedovedla. Po prvním poločase tak skóre bylo stále 1:0 pro domácí Castillu.

Krátce po začátku druhé půle musela Castilla vzdorovat menšímu, ale trvalejšímu tlaku hráčů Ponferradiny. Z jednoho z obranných faulů Juanfrana navíc vyústila žlutá karta. Na začátku 57. minuty měla Castilla velké štěstí. Jedno z křídel Ponferradiny uteklo domácím obráncům a jen teč Jesúse zabránila gólu. Brankář Los Blancos se vyznamenal i o minutu později, když tygřím skokem zlikvidoval další tutovku soupeře. V té chvíli Castilla na ofenzivu zcela rezignovala a to se jí stalo osudným.

Jen o několik málo vteřin po dvou bravurních zákrocích Jesúse (psala se 59. minuta) Yuri z hranice pokutového území brankáře madridského ‘béčka‘ střelou k tyči překonal. Castilla se dostala do velmi podobné situace, ve které se ocitla již v zápase se Sabadellem. V něm si v prvním poločase vytvořila dvougólový náskok, avšak po začátku druhého poločasu přestala hrát a dostala tři branky během osmi minut (zápas nakonec prohrála právě 2:3). Alberto Toril se rozhodl jednat a na hřiště poslal Jotu. Stažen byl střelec gólu Castilly z prvního poločasu Borja García.

Necelých dvacet minut před vypršením vymezeného času dohrál útočník Óscar Plano místo nějž nastoupil Lucas Vázquez, kterého si můžete pamatovat třeba z prvního přípravného zápasu prvního týmu s Oviedem, kde se střelecky prosadil. V té době už byla hra spíše vyrovnaná a oba týmy více méně na střídačku ohrožovaly branku soupeře.

K přehrání videa potřebujete mít zapnutý javascript a aktivovaný flash player!

Krátce před 80. minutou se právě nový muž na hřišti Lucas dostal do dobré příležitosti, již učinil přítrž až gólman hostů, který míč zázračně vyrazil na roh. Ihned po této standardní situaci využil trenér Toril možnosti svého posledního střídání a na hřiště poslal místo Álexe dalšího záložníka Josého Rodrígueze.

Rozhodčí zápasu nastavil 3 minuty a ve druhé z nich se bohužel znehodnotilo veškeré úsilí vynaložené hráči v předchozím průběhu utkání (především tedy v prvním poločasu), když si Iván velice nepovedeným odkopem míč nasměroval do vlastní branky. Jednalo se o jednu z posledních akcí zápasu, který nakonec skončil prohrou Castilly 1:2.

Ačkoliv měla Castilla až do minulého domácího zápasu skvělou bilanci, kdy od prosince loňského roku doma neprohrála, tak v posledních dvou zápasech na stadionu Alfréda Di Stéfana si připsala právě dvě porážky.

V prvním poločase Castilla zápasu naprosto dominovala, do toho druhého však vstoupila jako jiný tým a Ponferradina z tlaku vytěžila vyrovnávací branku. V dalším průběhu zápasu se hra vyrovnala, avšak Ivánova chyba v tu nejnevhodnější chvíli stála Castillu i poslední bod. Snad příště…