Report: Castilla - Sabadell 2:3

Čas 14. 09. 2012, 22:55 | Autor Petric32
Castilla slaví branku

Castilla v předehrávce 5. kola nepotvrdila suverenitu domácího prostředí a poprvé od prosince roku 2011 prohrála na stadionu Alfréda Di Stéfana. Sabadellu podlehla 2:3.

Castilla do zápasu vstupovala s vědomím, že je doma již od prosince minulého roku neporažena a první dvě utkání Ligy Adelante v tomto ročníku na stadionu Alfréda Di Stéfana dokonce vyhrála, a to shodně 3-2. Oběťmi se stala Barcelona B a Xerez. Kapitánskou pásku i přes to, že patří pod A tým, dostal opět Nacho.

V úvodu utkání si ani jeden z týmů větší šanci nevypracoval a hra se rychle přelévala od jedné branky ke druhé. Vše napravil na začátku 15. minuty Juanfran Moreno, který dělovkou z první dopravil Denisovu přihrávku napříč vápnem za záda hostujícího brankáře. 1:0.

Až do té doby o něco aktivnější Castilla po vstřeleném gólu ubrala na plynu a Sabadell se dostal do několika šancí, které povětšinou vyústily v rohové kopy. Nebezpečný byl obzvlášť Manu Lanzarote. Sporným se stal především reflexivní zákrok Tomáse Mejíase po hlavičce z rohového kopu, kdy si hráči Sabadellu stěžovali, že Mejías zasahoval až za brankovou čárou. Vše ale proběhlo v rámci pravidel, s čímž příliš nesouhlasil Daniel Tortolero a odnesl si z této situace žluté napomenutí. Tím okolo 25. minuty na menší chvíli tlak Sabdellu ustal.

Trochu kuriózní situace se stala na přelomu půlhodiny zápasu, když během jednoho útoku Sabdellu dostali žluté karty Pedro Mosquera a Nacho Fernández. 35. minuta se stala další osudnou pro hosty ze Sabadellu, když Jesé Rodríguez zvýšil po dlouhém sprintu i díky teči jednoho z obránců hostů na 2:0. Byl to již jeho 4. gól v této sezoně Segundy División. Ve zbytku první půle se již nic podstatného nestalo a do kabin se tak šlo za stavu 2:0 pro Castillu.

Do druhého poločasu vstoupili bohužel výrazně lépe hráči hostů a hned v prvních minutách druhé půle snížili na kontaktních 1:2. Přihrávku Óscara Ramíreze zužitkoval Moha. Pětiminutovku hrůzy dokonal Aníbal Zurdo, který po centru Víctora Espasandína nedal hlavičkou Mejíasovi šanci. Alberto Toril na to reagoval dvojím střídáním, když ze hřiště stáhl Álexe Fernándeze a Denise Čeryševa a poslal na jejich místo čerstvé Josého Rodrígueze a Óscara Plana. Jesé se místo posledně jmenovaného stáhl na křídlo místo Denise.

Ani tyto změny ale nezabránily dalšímu šoku, protože Sabadell zápas otočil na svou stranu. Třetí gól svého týmu vstřelil opět Aníbal, který ve dvou posledních zápasech dal již svůj pátý gól. Ne nadarmo jsme na tohoto hráče v článku s nominací upozorňovali. Krátce poté viděl zblízka žlutou kartu Jesé, kterému mírně vytekly nervy, a na faul hostů reagoval přistrčením protihráče.

V dalších přibližně dvaceti minutách se hra zase uklidnila, ale Castilla nedokázala navázat na plynulost z první půle a čas neúprosně plynul. I proto Alberto Toril v 76. minutě stáhl beka Fabinha a vše ‘vrazil‘ do útoku nasazením Raúla de Tomáse.

Chybělo něco přes deset minut do konce zápasu, když střídali i hosté ze Sabadellu. Manu Lanzarote dohrál a místo něj přišel na trávník Mexičan Ulises Dávila, který v klubu hostuje z londýnské Chelsea. V závěru utkání ještě dostal žlutou kartu Juanjo Ciércoles  za faul na Borju Guarcíu. Toho o pár okamžiků později napodobil Victor Espasandín, který viděl žlutě za zdržování.

Castilla se v závěru utkání ještě snažila alespoň o vyrovnání, nicméně její snahy padly vniveč. V první z pěti nastavených minut viděl žlutou kartu za faul Borja García. V dalším průběhu zápasu se už nic nestalo a Castilla tak poprvé od prosince loňského roku na domácí půdě podlehla. Sabadellu v zápase, který osobně navštívil i prezident klubu Florentino Pérez, podlehla 2:3 vinou tří rychlých gólů během osmi minut z kraje druhého poločasu. V příštím kole zajíždí Castilla na hřiště před tímto kolem poslední Guadalajary.