Castilla má za sebou perfektní přípravu

Čas 24. 08. 2009, 18:42 | Autor Karlos | Zdrojrealmadrid.com, defensacentral.com
Javier Acuña

Real Madrid Castilla odehrála perfektně přípravné zápasy na novou sezonu třetí nejvyšší španělské soutěže. Ze sedmi zápasů vyhráli šest, naposledy si poradili 2-0 s klubem Zamora.

Předsezónní příprava vyšla našemu druhému celku na jedničku. Tým se pod novým koučem a s novými hráči rychle sžil a již začal ukazovat svoji obrovskou sílu, které by mohl využít i samotný první tým, pokud by došlo k velkému počtu zranění, což samozřejmě nikdo nechce.

V posledním zápase Real Madrid Castilla vyhrála 2-0 nad celkem Zamory, kterému dali branky Cristian a maďarský střelec Szalai z penalty. Třetiligový celek tímto zápasem zakončil přípravu, ve které šestkrát vyhrál a jen jednou prohrál.

Pro trenéra Alejandra Menéndeze byl tento zápas zkouškou před startem Segundy B, protože pořád nemá jasno o tom, kdo bude hrávat v základní jedenáctce. Včera nastoupili tito hráči: Adán, Luis Hernández, Marcos Alonso, Mateos, Juanan, Tébar, Juan Carlos, Raúl, Acuña, Vázquez a Cristian.

První půle nebyla příliš záživná a bylo v ní jen minimum zajímavých momentů. Ale přece jenom padla branka. Obránci Zamory si nepohlídali Cristiana, který poslal v 33. minutě Castilu do vedení. V druhém poločase se na hřišti objevil i Szalai, který pojistil vítězství druhého týmu v 67. minutě z penalty po faulu na něho samotného. V zajímavé druhé půli již branka nepadla.

Příprava RM Castilla začala 21. července. Od té doby hráči druhého týmu odehráli sedm zápasů, přičemž šestkrát vyhráli a jednou prohráli. To hned v prvním zápase proti Al-Ittihadu, který se připravoval na Peace Cup a dal navíc šťastnou branku.

Další dva zápasy odehráli mladíci madridského velkoklubu venku. Nejprve porazili Logroñés 2-1 a poté i Toledo (1-0). Parádní zápas odehrála Castilla s prvním mužstvem madridského Raya Vallecana, které hraje druhou ligu, když vyhráli 2-1.

I další dva zápasy se hrály ve Valdebebas. V tom prvním jsme jasně přehráli Osasunu B (3-0), přičemž v tom následujícím jsme si díky vlastnímu gólu poradili s klubem UD Salamanca (1-0). Za celou přípravu Castilla vstřelila jedenáct gólu a jen tři dostala.

Během léta v Castille přibylo pět skvělých hráčů: obránce Juanan a záložníci Juanfran, Cristian, Rubén Ramos a Raúl Ruiz. Mimoto se týmu ujal i nový kouč a to Alejandro Menéndez. Ambice celku před novou sezonou jsou jasné, postoupit do Segunda Division.

Celý ročník třetí nejvyšší soutěže odstartuje pro Castillu stylově. Příští neděli druhý tým madridského velkoklubu přivítá na Estadiu Alfreda di Stéfana druhý celek Atlética Madrid. Zápas začne v neděli ve 12:00 a očekává se, že se přijde podívat velké množství fanoušků. Celý rozpis druhé skupiny Segundy B - zde!