Nový klenot v Castille

Čas 17. 07. 2008, 17:00 | Autor Karlos | Zdrojrealmadrid.com
Fran Rico
Fran Rico

Do naší Castilly přibyl další klenot. Po Palancaovi Zamorovi do kádru druhého týmu Realu přestoupil Fran Rico.

20-letý bývalý hráč Pontevedra FC, Fran Rico, podepsal čtyřletý kontrakt s Realem Madrid Castilla. Dohodli se na tom oba kluby, tedy jejich představitelé, sportovní ředitel Realu, Pedja Mijatovič a prezident Pontevedry Saturnino Mirón.

Mladý hráč, rodák z Galície, který byl ve svém týmu velmi oblíbený, je již třetím novým hráčem pod novým šéfem Castilly, Julenem Lopeteguim. Před ním ještě přišli Miquel Palanca a José Zamora.

Šéf Galicijského týmu stihl Ricovi ještě před odletem říct toto: "Bude to velká ztráta pro náš tym, ale jeho smlouva v Realu Madrid Castila mu dává velkou naději." Poté mu popřál ještě vše nejlepší a mladý hráč byl již v úterý v Madridu, kde dnes podepsal smlouvu.

Sám Rico po dnešní podpisu podal oficiální stránce krátký rozhovor.
Vítejte v Realu Madrid. Jak se vyrovnáte s touto novou zkušeností?
Jedná se o novou etapu a pro mě velkou zkušenost. Byl jsem velmi šťastný a čekal jsem, až bude smlouva podepsána. A teď jsem zde a jsem plný naděje. Doufám, že se zde mnohé věci zlepší.

Co Vás nejvíce zaujalo na Realu Madrid Castilla?

Věřím, že když uslyšíte Real Madrid, vše o tom týmu jste již řekli. Má jeden z nejlepších mládežnických týmu ve Španělsku, dokonce na světě. Já jsem proti Castilly hrál v loňském roce dvakrát a i přes to, že mám na to špatné vzpomínky, protože jsem dostal po třiceti minutách červenou kartu, tak můžu říct, že je to dobrý tým a má velký potenciál. To je důvod, proč jsem tady.

Co víte o Julenie Lopeteguim?
Je velmi slavný, všichni o něm mluví dobře a nejlepší věc je, že všechno začíná od nuly, proto všichni musí bojovat o své místo.

Jaké máte plány s týmem?
Mít naději, pracovat a zlepšovat se každý den.

Jak byste se definoval jako hráč?
Jsem záložník a jsem zastáncem útočení než bránění, ale nerezignuji na obranu. V Pontevedra jsme hráli s dvěma útočníky a já hrál trošku zepředu, ale také rád zůstávám ve středu pole. Můžu hrát na jakémkoliv místě.

Říká se, že jste jednou z perel mládeže Pontevedry.
Ano. Říká se mi "Perla Caneliñas".

Fran Rico Castro se narodil 3. srpna 1987 v Portonovo v jiho-východní Galícii. Je 177 centimetrů vysoký a váží 73 kilo. Do Pontevedry se dostal v 15 letech a dostal přezdívku
"La Perla de Caneliñas" (Perla Caneliñas).


VIDEO


Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (4 příspěvky) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!