Real Madrid chce Balea prodat, nebo poslat na hostování s opcí, jako kdysi Jamese

Čas 24. 04. 2019, 17:39 | Autor S3F1K | Zdrojmarca.com
Gareth Bale
Gareth Bale

Již dlouho se zdá, že dny Garetha Balea jsou v Madridu sečteny. Deník Marca přišel se zajímavou zprávou, klub by se Velšana rád zbavil stůj co stůj, klidně i za cenu hostování, ušetřil by tak na jeho královském platu.

Bale je v Madridu nejlépe placeným hráčem, ročně si vydělá 17 milionů eur, čili náklady na jeho plat se pohybují někde kolem 25 milionů! Gareth je v klubu šestou sezónu, smlouvu má do roku 2022, příští rok by ale v kádru být neměl. 

Vedení Los Blancos bude prý poslouchat veškeré nabídky, jen aby se v mužstvu uvolnilo místo v šatně. Za určitých okolností je prý klub ochoten poslat Balea na hostování s případnou opcí, jako to udělal před dvěma lety s Bayernem Mnichov a Jamesem. 

Bale je bezpochyby skvělý hráč, jen to prostě není tahoun mužstva a nedokáže nést na svých bedrech odpovědnost celého týmu. Dalším faktorem jsou jeho zranění, o tom jsme již také psali mnoho. Ale jen pro zopakování, Gareth utrpěl 29 zranění během 6 sezón, čili průměrně skoro 5 zranění ročně! Díky těmto zraněním přišel o 86 zápasů, průměrně chybí každý třetí zápas! A to je opravdu mnoho, na hráče, který ročně stojí klub okolo 30 milionů jen na platu.

Nicméně, Bale dokázal vstřelit důležité góly, jako když rozhodl finále Copa del Rey proti Barceloně (Bartra still running), dal první gól v prodloužení finále Ligy mistrů proti Atlétiku (2014), nebo loni, když dvakrát překonal Kariuse z Liverpoolu a Real se rovněž radoval z ušatého poháru. Statistiky má také slušné, 102+63 ve 228 zápasech.

I tak je to ale na hráče za 100 milionů eur s takovým příjmem málo a jak se zdá, trpělivost již došla i vedení a Bale by měl uvolnit v šatně místo.

Možností, kam by mohl zamířit je víc, měl o něj zájem Manchester United, nebo Bayern Mnichov. Další možností může být návrat do Tottenhamu, který nedávno otevřel nový stadion.

Uvidíme, jak celá situace v létě dopadne, přestože je Bale, dle svých slov v Madridu šťastný, domácí fanoušci na něj pískají při každém zápase.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (27 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!