As: Vyřazení PSG může přimět Neymara a Mbappého k přestupu do Realu Madrid

Čas 07. 03. 2019, 14:33 | Autor Laša | Zdrojas.com
Neymar a Mbappé
Neymar a Mbappé

Paris Saint-Germain opět na třetí pokus neprošel v Lize mistrů přes osmifinálové síto. Je to už pár let, co katarští šejkové začali do klubu z hlavního města pumpovat peníze. PSG zatím bylo v milionářské soutěži nejdál ve čtvrtfinále. Letošní vypadnutí by podle deníku Marca mělo být zásadní pro změnu klubové strategie.

2016: Pařížanům nestačí ani čtyřgólové vítězství nad Barcelonou z prvního utkání a po debaklu 1:6 n Camp Nou se se soutěží loučí. 2017: PSG přijíždí do Madridu v čele s hrůzu nahánějícím triem Neymar – Cavani – Mbappé, zatímco Real nezažívá povedenou sezónu. Porážka 1:3 na Bernabéu a následně i v odvetě znamenala další vypadnutí. 2019: Francouzský mistr vítězí na Old Trafford 2:0, ale ani to mu nestačí. V odvetě prohrává s Manchesterem United, oslabeným řadou zraněných hráčů, 1:3 a opět se loučí.

V pařížském klubu je něco špatně, když ani navzdory tučným investicím a nákupu velkých hvězd nedokáže postoupit v Lize mistrů přes první jarní kolo. Uvědomuje si to šejk al-Khelaifi, ale uvědomují si to i hvězdy týmu, které mají určitě větší ambice, než každoročně triumfovat s velkým náskokem ve francouzské Ligue 1 a místních pohárech.

Tady je příležitost pro Real Madrid, který snad, poučen výbuchem z této sezóny, sáhne k razantním změnám. Bílý balet by se měl pokusit přetáhnout dvě největší hvězdy PSG – Kyliana Mbappého a Neymara.

O Mbappého se pokoušel již v létě 2017. Tehdy ale prohrál v souboji právě s Paříží, která jej získala na roční hostován z Monaka s opcí na následný přestup. O Neymara se dle všeho Real pokoušel loňské léto, kdy nutně potřeboval zacelit díru po CR7. Ani jeden pokus však Pérezovi nevyšel.

Na příkladu Cristiana Ronalda vidíme, že kluby nejsou ve zcela pevné pozici, pokud jde o snahu o udržení hráče. Pokud má hráč zájem přestoupit jinam, nepomůže ani dlouhodobá smlouva či astronomická výstupní klauzule. Toho bude určitě chtít využít i Real Madrid.

Neymar už tak trochu dveře směrem do Španělska pootevřel, když v jednom rozhovoru řekl: „Real Madrid je skvělý klub. Každý fotbalista by v něm chtěl hrát. Kdo ví, co se stane v budoucnu. Neříkám tím ale, že odcházím do Realu. V Paříži jsem šťastný.“ Uvidíme, jak Neymar bude uvažovat poté, co s PSG opět nedosáhl na triumf v Lize mistrů.

Mbappé se naopak nikdy netajil tím, že je fanoušek Realu Madrid. Jeho snem je, aby si v Madridu jednoho dne zahrál. (Proč jsi tedy nepřišel v létě 2017? – pozn. Redaktora).

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (45 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!