MARCA: Pérez, Lopetegui a Rubiales. Tři viníci krachu Španělska na mundialu.

Čas 02. 07. 2018, 11:50 | Autor Laša | Zdrojmarca.com
Florentino Pérez
Florentino Pérez

Španělsko nečekaně vypadlo na mistrovství světa již v osmifinále. La Roja v něm narazila na pevnou ruskou zeď. A jak už to bývá, média začala hledat obětního beránka. Deník Marca má rovnou tři: trenéra Lopeteguiho, prezidenta federace Rubialese a prezidenta Realu Madrid Florentina Péreze! Přinášíme Vám přepis komentáře deníku Marca.

Vše začal Florentino Pérez, který jako rušivá síla necitlivě vstoupil do dynamiky národního týmu. Absenci etiky a loajality poté ukázal Julen Lopetegui, který vábení prezidenta Realu Madrid vyslyšel. Třetím do party je pak Luis Rubiales, který v kritické situaci jednal zbrkle.

Hráči na hřišti poté již jen sklidili to, co výše zmínění pánové zasadili. V klíčových okamžicích selhali, a ze čtyř zápasů dokázali vyhrát pouze jediný. Domnívat se, že propuštění trenéra nemělo vliv na jejich chabé výkony, je velmi naivní.

Dávat neúspěch za vinu pouze velké smůle při penaltovém rozstřelu proti Rusku, je velmi snadné. Stejně jako házet veškerou odpovědnost na bedra Fernanda Hierra, který byl v podstatě hozen do jámy lvové, bez naděje na úspěch.

Jediné, co španělské reprezentaci zbývá, je vzít si z této katastrofy ponaučení. Florentino Pérez si může pískat a dělat, že se jej výbuch netýká. Lopetegui už je přesně tam, kde chtěl být, a je taktéž spokojený. A Rubiales? Ten musí co nejdříve najít vhodného trenéra, který postaví reprezentaci na nových základech.

Tým, přinejmenším na konci, připomínal horror. Hrál špatně, připravoval se špatně, a nakonec dal veliký dárek nejslabšímu soupeři, na kterého bylo možné v osmifinále narazit.

Prezentoval se velkým počtem přihrávek za malého pohybu hráčů, nedostatkem intenzity ve chvíli, kdy vedl 1:0, nedostatkem kreativity ve 2. poločase a prodloužení, kdy soupeře dokázal zatlačit na jeho polovinu.

Jakmile se ocitlo Španělsko v penaltové loterii, šlo tam jako zničený tým. Psychicky nemělo šanci čelit této hře nervů. Naopak Rusové, hnaní publikem, oplývali dostatkem sebevědomí.

Každá cesta španělského hráče k penaltové značce vypadla jako pochod smrti, a naděje, že by si David de Gea užil svůj moment, zhasla, když se mu nepodařilo chytit ani jeden pokus soupeře.

Španělé se vracejí tam, kde zaslouženě mají být: Domů.

Na závěr tedy pro pány Péreze, Lopeteguiho a Rubialese: Děkujeme. Děkujeme mnohokrát. Vám všem!

Autorem komentáře je redaktor deníku Marca Roberto Palomar. 

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (34 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!