SPEKULACE: Změní Mateo Kovačić dres? O chorvatského záložníka se zajímá německé Schalke

Čas 04. 06. 2018, 20:40 | Autor Laša | Zdrojmarca.com
Mateo Kovačić
Mateo Kovačić

Čtyřiadvacetiletý Chorvat by mohl být dalším lákavým zbožím, které by Real Madrid v létě mohl případným zájemcům nabízet. Za tři roky v hlavním městě Španělska se nedokázal probít do základní sestavy, a je s touto svojí pozicí nespokojen. O jeho služby mají zájem Schalke 04 a Juventus Turín.

Německý vicemistr si poprvé od sezóny 2014/15 zahraje základní skupinu Ligy mistrů, a aby v ní byl konkurenceschopný, vyhlíží posily. Mateo Kovačić je podle deníku Marca jedním z vytipovaných hráčů. V Schalke by měl nahradit odcházejícího Leona Goretzku, který změnil dres a zamířil do Bayernu.

O Kovačiće byl zájem již v loňském přestupovém období, kdy jej lákal hlavně Juventus. Zinedine Zidane tehdy přestup odmítl s tím, že Chorvatský středopolař patří k důležitým hráčům jeho výběru. To se v minulé sezóně ale ne tak docela naplnilo.

Kovačić nastoupil do 35 zápasů, a dle odehraných minut patřil mezi nejméně vytížené hráče Realu Madrid. V porovnání s předchozí sezónou si o zhruba 400 minut pohoršil. Poprvé od příchodu do Španělska navíc nevstřelil za sezónu ani jednu branku.

Mateo by se ve svých 24 letech konečně rád probojoval napevno do základní sestavy. Je jasné, že v Realu Madrid to bude mít v následující sezóně ještě obtížné. Často nastupoval na pozici Casemira, a dá se předpokládat, že ani nový trenér mu nedá garanci základní sestavy na úkor brazilského DZ.

Ani možnost, že by nahradil svého krajana Modriće ještě není zřejmě na pořadu dne. Když už z tradičního záložního tria Zidanovi někdo vypadl, před Kovačićem vždy dostávali přednost více Isco, Lucas a Asensio.

Dalším zájemcem o služby mladého Chorvata je stále Juventus, který by mohl záměr Schalke překonat tučnější sumou. Ať tak či onak, o budoucnosti Matea rozhodne zřejmě nový trenér. Buďto mu zaručí větší porci minut, nebo se Kova bude stěhovat.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (23 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!