Na MS zazářili Ronaldo, Özil i James a vysloužili si přestup do Realu. Kdo je může následovat letos?

Čas 03. 06. 2018, 17:08 | Autor Larin
James
James

Mistrovství světa je největší událost světového fotbalu. Spoustě hráčů se povede, ale někteří také vyhoří. Nepsanou tradicí Realu z posledních šampionátů je příchod alespoň jedné z velkých hvězd. Kdo to může být letos?

Jižní Korea, 2002. Šampionát vyhrává Brazílie, vedená osmigólovým střelcem Ronaldem Luísem Nazáriem de Limou. Ten sice není žádný fotbalový zelenáč a již má ve své ohromné sbírce trofejí dva Zlaté míče, ale vydařené MS se jen tak neopomíjí. Přestup legendárního Ronalda byl tak zkompletován a tehdy šestadvacetiletý Brazilec se v srpnu přesunul na Santiago Bernabeu.

Německo, 2006. I tentokrát si Real vyhlédl mistra světa - konkrétně ostříleného obránce Fabia Cannavara. Současný trenér Guangzhou dovedl Itálii s kapitánskou páskou na paži ke čtvrtému titulu na MS v historii. Spolu s ním do Madridu přichází také Ruud Van Nisterlooy. 

Jihoafrická republika, 2010. Zde zazářil teprve jednadvacetiletý záložník Werderu Brémy Mesut Özil. Mladý Němec se blýskl gólem a třemi asistencemi a po zisku bronzové medaile na sebe nenechal přestup do Realu dlouho čekat. Dalším Němcem, který v dané léto přišel, byl například Sami Khedira.

Brazílie, 2014. Poslední šampionát byl ve střelecké režii Jamese Rodrígueze, který se stal nejlepším střelcem celého šampionátu. Kolumbijec přestoupil za velkých očekávání do Madridu spolu s čerstvým mistrem světa Tonim Kroosem.

Kdo to bude letos?

Real sice v posledních letech příliš neutrácel, nečekaný odchod Zinedina Zidana však může všechno změnit. Nový trenér, nový realizační tým, nové inovace. A jmen, která byla v posledních měsících spojována, je opravdu hodně.

Všechny oči na Neymara. I tak by se dalo zanedlouho začínající Mistrovství popsat. Brazilci nevyhráli titul 16 let a nyní mají tým, který to může dokázat. Navíc by rádi zapomněli na semifinálový výprask od Německa. A může to být právě Neymar, stejně jako výše zmíněný Ronaldo, kdo k tomu Kanárky dovede. Další věcí je pak samozřejmě realizace možného přestupu, která je zatím zahalená až příliš velkým tajemstvím.

Na MS se však objeví spousta dalších hvězd. Za pozornost stojí nominace Francie, Španělska, Belgie a dalších. Jména jako Odriozola, Hazard, Courtois, De Gea, Giménez nejsou Realu cizí a přestupový tým madridského celku bude jistě během ruského šampionátu pracovat na plné obrátky. Nechme se tedy překvapit, ale od roku 2014 jsme neměli možnost vidět pořádnou přestupovou bombu. Tak možná letos. 

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (43 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!