FIKCE vs REALITA: O odchodu z Realu se spekulovalo u všech hráčů kromě Jamese. Kde je pravda?

Čas 11. 08. 2015, 12:32 | Autor podvinho
Karim Benzema zůstane v Realu
Karim Benzema zůstane v Realu

Přestupové léto je vždy plné spekulací, zvlášť kolem Realu Madrid. Letos je to ale skutečný extrém. Alespoň chvíli média spekulovala o odchodu všech hráčů Bílého baletu. Výjimkou byl pouze James Rodríguez.

Některé ze spekulací jsou každopádně spíše vtip. Například ty, které posílaly do Interu Milán Marcela či ty, které tvrdily, že se chce Luka Modrić za každou cenu vrátit do Anglie.

Další kratičké kauzy se točily kolem Pepeho (měl ho vytlačit Varane a Pepe chtěl hrát), Daniho Carvajala (po příchodu Danilla) a Toniho Kroose (údajný zájem PSG).

Velké pozornosti se pak nedostalo náhradníkům, i oni však své jméno v médiích často viděli. Ať už šlo o Nacha či Jesého. Živě se pak spekulovalo a dále spekuluje o odchodu Coentrãa, Arbeloy i Illarramendiho.

Jediným hráčem, který je momentálně skutečně na odchodu, je Lucas Silva.

Unavující kauzy

U všech nejmenovaných hráčů základní sestavy s výjimkou Jamese Rodrígueze pak média rozpoutala doslova aféry. Co je pravda a co pouze fabulace? Pokusili jsme se najít odpověď.

Keylor Navas
Jeho odchod skutečně je reálný. Přestože v přípravě chytal skvěle a nejspíš si ho Rafael Benítez vybral jako jedničku, nemá své místo v Realu jisté. Všechno závisí na (ne)příchodu Davida de Gey. Pokud španělský gólman z United dorazí, což vypadá v tuto chvíli poměrně reálně, odnese to asi Navas. Těžko bude odcházet posila Kiko Casilla.

Sergio Ramos
Ano, Ramos měl skutečně s vedením Realu problémy kvůli nové smlouvě. Ale zpětně se zdá, že reálně madridský klub opustit nechtěl. Není pravda, že by Real požádal o přestup. A v tuto chvíli je prakticky jisté, že v klubu zůstane. Už ve čtvrtek by mohl podepsal novou smlouvu.

Ramos
Sergio Ramos prodlouží smlouvu s Realem (© Realmadrid.com)

Raphaël Varane
Chce ho Chelsea, chce ho Manchester City. Varane není spokojený, chce hrát mnohem více. Tak to bychom měli média. Realita je taková, že Varane sice přiznal, že by jako každý hráč chtěl hrát o něco pravidelněji, ale zároveň zdůraznil, že z Realu neutíká. A Real ho určitě nehodlá prodávat.

Isco
Faktem je, že Rafael Benítez s Iscem od začátku počítá. Ono ještě aby ne, mladý záložník předvádí skvělé výkony. Veškeré spekulace o jeho nespokojenosti jsou liché. Isco určitě nikam letos v létě neodejde.

Gareth Bale
Manchester United podle médií nabízel za Garetha Balea až 120 milionů eur. A teď fakta. Hráč i jeho agent od začátku léta tvrdili, že odchod z Realu není na pořadu dne. Prezident Florentino Pérez vidí Balea stále jako důležitého hráče, stejně tak nový kouč Rafael Benítez. Velšan určitě nikam nepůjde.

Cristiano Ronaldo
Média tvrdila, že je v Realu nespokojený. Že chce kvůli vyhození Carla Ancelottiho odejít, že nemá rád Rafaela Beníteze. Zájemci? Nemohli chybět United a také PSG. Fakta? „Z nejlepšího klubu na světě neodcházím,“ řekl CR7. 

Karim Benzema
Nejaktuálnější téma, které mě donutilo napsat tento článek. Mnozí fanoušci už vidí francouzského střelce v Arsenalu, média to notně přiživují. Jenže... Arséne Wenger sám přiznal, že to jsou jen výmysly. Benzemův agent řekl, že jeho klient zůstane na 100% v Realu. A další otázka, může si skutečně Real v tuto chvíli prodat svého klíčového útočníka? Určitě ne. Benzema v Realu zůstane. 

Klíčová slova: přestupy, spekulace

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (51 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!