Ilkay Gündogan nemá s Realem žádnou dohodu, tvrdí jeho otec

Čas 08. 11. 2013, 19:29 | Autor redakce | Zdrojgoal.com
Ilkay Gündogan a Mesut Özil
Ilkay Gündogan a Mesut Özil

Otec německého středního záložníka Ilkaye Gündogana popřel některé spekulace, které se týkají jeho syna. Podle něho nemá Dortmund dohodu s Realem Madrid o prodeji zmíněného hráče. Navíc má prý s Borusií prodloužit kontrakt.

„Neexistuje žádná dohoda mezi mým synem a Realem Madrid," řekl Irfan Gündogan deníku Kicker. „Zatím jsme ukončili pokus o prodloužení smlouvy s Borusií, nechceme kolem Ilkaye novinářský boom. Nejprve se musí uzdravit," přiznal záhy. Ilkay je v současné době mimo hru s přetrvávajícími bolestmi zad. Do týmu by se však ke konci roku měl vrátit.

Deník Marca ale tvrdí něco jiného. Podle jejich zdrojů by měl Real Madrid Ilkaye koupit v lednu za 30 milionů eur. Navíc se přerušilo vyjednávání o nové smlouvě, důvodem může být i prodej hráče. Podle jeho otce to tak není. Stále tvrdí, že důvodem, proč obě strany ukončily jednání o novém kontraktu, je zranění, ne možnost prodeje.

Sám Gündogan navíc v nedávném exkluzivním rozhovoru pro časopis Pro Footbal řekl, že je v Borussi maximálně spokojený a o přestupu neuvažuje. „Oblékám dres jednoho z nejlepších evropských klubů. Real Madrid je pro spoustu hráčů vysněný klub, ale já teď o přestupu nepřemýšlím. Jsem šťastný, že můžu hrát v Dortmundu. Podle mě si své ambice můžu plnit i tady. Ale určitě je potěšující slyšet, že o mě má takový klub zájem.“

Ve svém současném působišti má navíc Gündogan daleko větší šanci po zranění pravidelně nastupovat před blížícím se MS v Brazílii, kam by se hráč chtěl s německou reprezentací podívat.

Klíčová slova: gundogan

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (32 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!