Španělský tisk: Rozhodčí Lasa upřel Madridu tři penalty

Čas 17. 01. 2011, 14:15 | Autor thjuks | Zdrojas.com
Pérez Lasa a Lionel Messi

Madridské deníky AS a Marca tvrdí, že hlavní rozhodčí včerejšího utkání Pérez Lasa měl odpískat v utkání Realu tři penalty.

První situace je z minuty za stavu 1:0. Cristiano Ronaldo se ve svém průniku do k brance Almeríe střetl v pokutovém území s Juanmou Ortizem. Portugalský záložník po souboji upadl. Zde měla být odpískána podle tisku první penalta. Pravda je taková, že Ronaldovi ruce v souboji až přespříliš pracovali, pokutový kop se pískat neměl.

To za stavu 1:1 v 80. minutě to už bylo jiné. Benzema byl sestřelen dvojicí Jakobsen a Vargas. Píšťalka Péreze zůstala němá. Tyto dvě situace můžete sami posoudit na videu deníku AS, které má bohužel špatnou kvalitu.

Nejdiskutovanější okamžik nastal v nastaveném čase. Ramos byl faulován Vargasem a sudí správně odpískal faul. Přímý kop rozehrál z pozice vhodné pro střelu rozehrál Cristiano Ronaldo. Míč ve zdi rukou zasáhl M'Bami, kterému Lasa udělil žlutou kartu. Portugalec dostal možnost rozehrát přímý kop z ještě nadějnější pozice, přímo z hranice pokutového území.

Jenže M'Bami byl, stejně jako celá zeď, v pokutovém území. Rozhodčí měl odpískat pokutový kop. Vše je dobře vidět na tomto videu. Cristiano následně trefil břevno a Madrid remizoval 1:1.

„Rád mluvím o rozhodčích dobře, ale když o to nejde, nesnažím se o nich mluvit špatně. Doufám, že rozhodčí Pérez Lasa nebude v druhé polovině sezóny pískat zápasy Barcelony nebo naše,“ řekl Mourinho po zápase. „Tohoto sudího znám od roku 1996, když jsem přišel do Španělska. Všichni se měníme, ale pan Pérez Lasa je stejný v roce 2011, jako byl v roce 1996.“