Odejde Garay na úkor příchodu Di Maríi?

Čas 03. 06. 2010, 18:56 | Autor thjuks | Zdrojgoal.com, as.com
Ezequiel Garay
Ezequiel Garay

Real Madrid prý stále usiluje o přestup argentinského záložníka Ángela di María z Benficy Lisabon. Je to jeden z hráčů, které si údajně Mourinho přeje přivést do Realu Madrid.

Oficiálně se Mourinho už dříve vyjádřil k Maríovi takto: „Je to fantastický hráč v malých soutěžích. Pochybuji o tom, že by mohl dělat to samé ve španělské nebo italské lize. Pokud mně řeknou, že můžeme podepsat Di Mariu za rozumnou cenu, řeknu dobře, pojďme ho podepsat. Ale cena je mimo tento svět a já nemám rád, když můj klub platí šílené peníze za hráče.“

Jenže jak je známo, hlavní slovo má v přestupech vždy Florentino Peréz, který se nikdy nebojí vytáhnout z kasy nějaký ten zlaťák. Benfica si je vědoma, že nejspíš neudrží svoji nejžádanější dvojici Davida Lluize a ?ngela di Máríu. Proto chce na jejich přestupech co nejvíce vytěžit, aby mohla adekvátně posílit do další sezóny.

Real Madrid se zdráhá zaplatit Benfice částku 40 milionů eur, kterou má Di María ve smlouvě jako výkupní klauzuli. Proto Real Madrid nabízí některého z hráčů, se kterými už tolik nepočítá. Jsou to Royston Drenthe, Mahamadou Diarra, Fernando Gago a Ezequiel Garay. O posledního jmenovaného „Orli“ z Benfiky mají největší zájem. Jejich trenér Jorge Jesus si je velmi dobře vědom výkonů Garaye v nepřítomnosti Pepeho.

Podle některých zpráv je předběžná dohoda ohledně Di Maríi uzavřena, ale podobnou „kachnu“ jsme tu měli už nedávno, takže to berme s rezervou. Di Maríův agent Jorge Mendes, který mimo zastupuje také Cristiana Ronalda a José Mourinha, prý v Madridu od nástupu José Mourinha jedná o Di Maríově přestupu.

Argentinský záložník se aktuálně připravuje pod vedením Diega Maradony na mistrovství světa v Jižní Africe. Vzhledem k tomu, že Real Madrid by rád uzavřel přestup ještě před turnajem, budeme zřejmě za pár dní moudřejší.

Ezequiel Garay si je velmi dobře vědom, jaká situace mu teď nastala. Příchod Maicona je velmi pravděpodobný. Sergio Ramos mu zřejmé uvolní místo na pravé straně a bude hrát na středu, kde se už během uplynulé sezony výborně osvědčil. Na stoperskou pozici kromě něj zůstávají ještě Albiol a Pepe.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (96 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!