Mourinho chce Maicona a prý i Figa

Čas 23. 05. 2010, 10:29 | Autor thjuks | Zdrojmarca.com, sport.es, .tribalfootball.com
Maicon Douglas Sisenando
Maicon Douglas Sisenando

To, že José Mourinho bude novým koučem Realu Madrid, se bere už jako hotová věc. Z Interu Milán by do Madridu s sebou podle rád přivedl brazilského krajního beka Maicona a také Luise Figa jako svého asistenta, jak uvádí dnešní španělský tisk.

Portugalský kouč již prý svůj požadavek na získání brazilského obránce sdělil Florentinu Pérezovi. Maicon má v Interu stále smlouvu, přestup by tak mohl stát 20-25 milionů eur. Částka by se ovšem mohla snížit, protože klub dosud nezaplatil přestup Wesleyho Sneijdera.

„Mourinhovi přeji všechno nejlepší, zaslouží si to. Je to skvělý trenér i člověk. Zůstávám v Interu, jelikož tu mám smlouvu. Ale jestli mě Mourinho chce vzít s sebou do Realu, bude muset zjistit, jestli Moratti s tím souhlasí,“ sdělil po finále Ligy mistrů španělskému tisku sám Maicon. Z jeho tvrzení vyplívá, že přestupu by se ani nijak nebránil.

V případě přestupu Maicona do Realu si položme otázku, jak by asi Mourinho zacházel s tolika kvalitními obránci? Příští sezonu se přece počítá s rozehráním Pepeho a jeho opětovné umístěním do středu obrany vedle Albiola. Jenže deník Marca píše, že prý Mourinho bude chtít postavit Sergia Ramose na střed, jelikož Maicon by hrál na pravé straně obrany a Marcelo na levé. Jenže Ramose naprostá většina Madridistas rozhodně nejradši vidí „zametat“ právě pravou lajnu. Na stopera chodí jen když je to potřeba. Pokud by tedy nový kouč Realu postavil obranu ve složení Maicon, Sergio Ramos, Raúl Albiol / Pepe a Marcelo, v týmu by potom vznikla pro jednoho ze stoperů podobná situace, jakou měl v uplynulé sezoně Metzelder. Černý Petr by pak zřejmě padnul na Garaye, pokud tedy ovšem neodejde...

Zajímavou zprávu můžeme najít v pátečním článku katalánského Sportu. Tam se dočtete, že Mourinho by do Madridu také rád přivedl Luise Figa, který figuruje v Interu jako velvyslanec a občasný asistent kouče. Ačkoliv nejsou blízcí přátelé, vztah mají dobrý a Figo je navíc bývalý Madridista a prostředí v klubu dokonale zná. Z jeho působení na Bernabéu v klubu zůstali jen čtyři hráči – Guti, Raúl, Casillas a Arbeloa - a z toho jeden, možná dva jsou na odchodu. Jediným problémem by prý mohl být Figův vztah s Pérezem.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (72 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!