BLOG: Proč si myslím, že by Real měl změnit trenéra…

Čas 24. 05. 2015, 22:47 | Autor redakce
Carlo Ancelotti
Carlo Ancelotti

V posledních dnech si objevuje spousta spekulací o tom, zdali bude Carlo Ancelotti, jeden z nejúspěšnějších trenérů současnosti, odvolán z Realu Madrid, či nikoliv. Chtěl bych zde sdělit svůj názor a současně nabídnout řešení, které si myslím, že by pro klub bylo nejlepší. Tento blog nevyjadřuje názor redakce.

Působení Carla Ancelottiho v Realu Madrid bych rozdělil na dvě období – první a druhou sezonu.

První sezónu bych označil za průměrnou, možná lehce nadprůměrnou. Tým sice získal dlouho očekávaný desátý titul v Champions League, vítězství ale bylo vybojováno v nastaveném čase a nelze tedy hovořit, že jsme tento zápas měli zcela pod kontrolou. K tomu ještě Real vyhrál pohár, když překonal ve finále Barcelonu. Pokud bych měl oznámkovat první sezonu jako ve škole, dostal by Carlo dvojku – přeci jen to byla jeho první sezona a vedl si skvěle (resp. chvalitebně), byť mu k výsledku dopomohla dávka štěstí.

V druhé sezoně, tedy v té, která nyní pomalu končí, bych ale trenéra hodnotil hůře. Nejen, že Real – jeden z nejbohatších klubů na světě - nevyhrál žádnou velkou trofej, ale nelíbila se mi taky politika stavění hráčů a další věci.

Důvěra v hráče

Začnu u jednoho z nejlepších stoperů světa – Raphaëla Varana. Tuto sezonu sice nasbíral celkem více minut, než v jakékoliv sezoně předtím, čas strávený na hřišti ale byl (až na konec ročníku) podmíněn zraněním některého z dvojice Ramos, Pepe. Myslím, že Raphael měl zkrátka více hrát – dokonce se spekulovalo o jeho odchodu.

Dalším hráčem, kterému bylo (i když vlastně nebylo) ukřivděno, je Isco. Isco si tento rok zahrál hodně, otázka ale zní, zda by si zahrál, kdyby se nezranil Modrič popřípadě James. Obávám se, že nikoliv. Přitom do některých zápasů, především když je třeba rozbíjet pevnou obranu, se tento hráč nesmírně hodí. Kdo měl ale místo jisté za každých okolností byl Gareth Bale. Sledoval jsem téměř každý zápas v tomto ročníku a musím říct, že Bale hrál špatně. Možná se mnou nesouhlasíte, ale já to tak prostě viděl. A Carlo ho nedokázal posadit – to je můj největší argument pro odvolání tohoto trenéra. Je pravda, že příliš mnoho alternativ není (včetně Jesého), ale přeci jen je to jeho úkol, měl na to dokonce zimní přestupové období.

Předposledním argumenten pro odvolání je Keylor Navas, který přišel po velmi vydařeném MS v Brazílii, a bylo od něj mnoho očekáváno, protože o Ikerově formě kolovaly pochybnosti. Keylor však očekávání naplnit nemohl, neboť neustále vysedával na lavičce a vpuštěn byl jen do těch zápasů, kdy velké ohrožení jeho brány nehrozilo (výjimkou Atletico). Obávám se proto, že tuto sezonu odchytal horší z obou brankářů.

A poslední chybou, již se dle mého názoru Ancelotti dopustil, je úloha Toniho Kroose. Kroos je velmi kvalitní hráč, ale obávám se, že na svém postu nevyužívá plně svého ofenzivního potenciálu, který by týmu jistě mohl pomoci. V zápasech jsem měl pocit, jakoby měl dokonce zakázáno střílet, přitom jeho střely z Bayernu byly famózní.

Klopp - nový trenér?

Jürgen Klopp se mi jeví jako výborná alternativa. Je to Němec a Němci jsou známí svou precizností a důsledností. Vezmeme-li v potaz, že Německo není klasicky jižním národem, ale přesto je to jeden z fotbalově nejlepších národů, něco pravdy na tom bude. To co není dopřáno talentem a dalšími faktory, je u hráčů (a trenérů) dosaženo právě jejich „Pünktlichkeit“ a pílí. Vím, že národnost ternéra je chabým argumentem, věřím ale, že něco pravdy na tom bude.

Mnozí též namítají, že sezona Dortmundu nebyla nijak oslnivá. To je pravda, ale faktem také je, že každý rok z toho klubu odcházeli ti nejlepší hráči. Navíc, za posledních pár měsíců se klub dokázal fantasticky vytáhnout ze spoda tabulky.

A ještě jeden plus, který bych na Kloppovi viděl, je Reus. Angažmá německého křídla by mohlo být s příchodem Jürgena reálnější. Gareth Bale by tak k sobě měl alternativu a útočná hra Realu by mohla jít nahoru.

Tento blog nevyjadřuje názor redakce. Autorem je čtenář Richard Průžek

Klíčová slova: ancelotti

Tento článek nevyjadřuje názor celé redakce ale pouze konkrétního autora.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (71 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!