BLOG: Oblíbený Isco, uzdravený Bale nebo zlepšující se James? Ancelotti bude mít těžkou volbu

Čas 31. 10. 2014, 16:07 | Autor redakce | Zdroj foto: Realmadrid.com

Po nedávném EL Clásicu to skoro může vypadat, že Carlo Ancelotti nemá co řešit. To je ovšem pouhé zdání. Isco, který v sestavě nahradil zraněného Balea, si svým skvělým výkonem hlasitě řekl o základní sestavu. Ovšem na úkor koho? Má se snad na lavičku posadit velšská hvězda?

Bale a Isco
Zahraje si Bale, nebo Isco? Otázka za milion (© realmadrid.com)

Carlo Ancelotti si na nedostatek konkurence ve svém týmu opravdu nemůže stěžovat. Zatímco jinde jsou trenéři rádi, že sestaví horko těžko konkurenceschopnou sestavu, italský stratég takové starosti nemá. Naopak, jeho nejtěžší rozhodování dost možná přichází v okamžiku, kdy ukazuje na hráče, kteří usednou na lavičku.

IscoJedno takové ho nyní zřejmě čeká. Gareth Bale by si brzy měl vyléčit zranění, které si přivodil o reprezentační pauze. Kam s ním ovšem do sestavy, když ho během jeho absence více než perfektně nahradil mezi fanoušky oblíbený Isco?

V sobotním zápase s Granadou si Bale ještě nezahraje. Ale kdyby byl v pořádku, osobně si myslím, že Ancelotti by nechal v sestavě Isca a navrátilce Balea by poslal na hřiště až v průběhu zápasu. Je ale možné, že velšský drak zůstane na lavičce dlouhodobě?

Podle mého názoru to je velice nepravděpodobné. Jednak proto, že se Ancelotti vyjádřil, že pokud bude Bale zdravý, bude hrát. Nečekám, že by tento postoj kouč nějak rychle změnil. Navíc, žádný klub, který utratí za hráče 91 milionů eur, ho nenechá vysedávat na lavičce. Ani Real Madrid.

A nyní ožehavější otázka: měl by Bale hrát nebo sedět na lavičce? Jednoznačně se domnívám, že by měl hrát. Mluví pro to jeho fotbalové schopnosti, které snad není potřeba rozebírat. Ačkoli se nedávno objevila kritika ohledně jeho defenzivní práce (právě v porovnání s Iscem), s ní osobně nesouhlasím.  Navíc je to muž velkých okamžiků, jak dokázal vítěznými góly ve finále Ligy mistrů a Copa del Rey.

A poslední faktor, který berte trochu s nadhledem. Luka Modrič začal předvádět své famózní výkony ve své druhé sezoně v Madridu, v té první teprve „zahříval motory.“ Protože Bale přišel rovněž z Tottenhamu, očekávám podobný scénář. Tedy letos ještě lepší výkony od Balea než loni. Na podobné hry osudu zkrátka věřím.

A co Isco? Nebo snad James?...

Fanoušci mají po El Clásicu jasno, podle ankety Marcy preferuje Isca před Balem 82% z nich. A po právu. Mladý Španěl hrál proti Barceloně úchvatně, podobně kvalitní výkony však předvedl již předtím. Například v Lize mistrů proti Liverpoolu.

JamesZůstane i nadále Isco v základní sestavě? Otázkou spíše je, koho by mohl nahradit, když ne Balea. Nejlogičtější variantou se jeví James Rodriguez. Nováček v sestavě sice od svého příchodu nijak výrazně neoslnil, ovšem zdá se, že jeho výkony mají vzrůstající tendenci.

Opět, podobně jako u Balea, nechá vysedávat Real hráče za 80 milionů euro? V tomto ohledu se Isco jeví jako chudý příbuzný, když přišel „jen“ za 27 milionů. Nikoho jiného než Kolumbijce přitom Španěl v sestavě nahradit prakticky nemůže. Dříve sice Ancelotti zkoušel Isca na hrotu (respektive jako falešnou devítku) namísto Benzemy, ovšem taková varianta i vzhledem k formě francouzského útočníka snad není reálná.

Přiznám se, ačkoli bych v mnoha okamžicích byl rád Carlem Ancelottim, tuto hádanku bych za něj řešit nechtěl. Netroufám si odhadovat, jak se trenér nakonec rozhodne. Mírně bych se asi přikláněl k Jamesovi na lavičce a Iscovi v základní sestavě. Španěl si to za své bojovné výkony zaslouží.

Kdoví, třeba se tento rébus vyřeší sám. Zranění nejsou ve fotbale nijak vzácná, také forma je pomíjivá. Vzpomeňte si na loňskou sezonu, kdy Isco po svém příchodu hrál fantasticky, ale po pár měsících zcela vypadl z formy. Ne, že bych to chtěl přivolávat nebo mu to přál, ale takové věci se zkrátka dějí.

Autorem textu je RonaldSiklic

Klíčová slova: isco, bale, james

Tento článek nevyjadřuje názor celé redakce ale pouze konkrétního autora.

 
blank
 
blank
Komentáře

Zobrazit diskuzi (66 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!