BLOG: Zná Marcelo význam slova obránce?

Čas 31. 03. 2014, 22:09 | Autor redakce
Marcelo
Marcelo

Titulek článku zní jasně. Marcelo, brazilský levý obránce, rozděluje fanoušky Realu Madrid na dva tábory. Jedni uznávají jeho aktivní ofenzivní činnosti, druhým to přidělává vrásky na čele. Tak jak to tedy je?

Marcelo to má v krvi. Brazilci jsou ofenzívou známí po celém světě. Jejich krajní obránci neustále podporují útok. Je to ale vždy dobře? Třeba u Marcela se mi zdá, že už to se svými kousky přehání. Jsem rád, když podpoří útok, to ano. Nesmí to ovšem být za cenu inkasované branky, což se ale stává stále častěji.

Moderní fotbal si žádá obránce, kteří umí zaútočit. Je super, že to jde i Marcelovi. Ale je to opravdu potřeba? V útoku se Real může pochlubit trojlístkem Bale - Benzema - Cristiano Ronaldo, navíc je podporují Modrić s Di Maríou.

Proto nedokážu pochopit, jak je možné, aby Marcelo byl neustále u rohového praporku a zbytečně útočil do plných. Je to pro Real obrovské riziko. Častokrát se totiž stane, že Brazilec o míč přijde a pak stačí dvě tři přihrávky a obrana Los Blancos je vyšachovaná. Tyto góly jdou jedoznačně právě na vrub levého obránce Realu.

Gólový architekt, ale...

Nechci ale Marcela jen kritizovat. Sám totiž dokáže pár gólů za sezónu dát a na spoustu jich přihraje, nebo založí gólovou akci. Ve většině případech se i dokáže vrátit a zabránit soupeři ve skórování. Není tomu tak ale vždy. Proto si já osobně myslím, že by Marcelo měl hlavně bránit a útočit jen když to situace dovoluje.

V mých očích teď výrazně stoupl Fabio Coentrão. Portugalec se s Brazilcem o základ stoprocentně popere. Pokud dá trenér Fabiovi příležitost, bude to zajímavý souboj. Coentrão totiž odehrál proti Vallecanu výborné utkání. Doufám, že se bude s Marcelem alespoň střídat. Šanci si zaslouží.

Klíčová slova: marcelo

Tento článek nevyjadřuje názor celé redakce ale pouze konkrétního autora.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (51 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!