To El Clásico...

Čas 11. 12. 2011, 18:35 | Autor ferinho
Kedy budeme mať konečne psychicky navrch?

Včera som si pustil zápas plný dôvery. Plný dôvery v náš tím a trénera. Tešil som sa po Karimovom góle, zápas bol zaujímavý aj po Sanchézovom vyrovnaní. Po Marcelovom vlastnom góle som bol nervózny, ale veril som. Po treťom góle som dúfal v zázrak. Po odpískaní som išiel smutný do postele.

Včera som bol celý deň plný očakávaní. Hrdo som nosil svoj dres, áno som Madridista. Celý deň som iba zabíjal čas, očakával ten magický čas: 22:00. Videl som zostavy, super máme dobrú zostavu, neľutujem ani Ozila namiesto Kaká - kebyže je dnes ďalšie Clásico tak by som ho tam dal znova. Po 25 sekundách - Karim, ty zlatý Karim! Síce s poriadnou dávkou šťastia, ale je tam, vedieme, máme na to! Verím tomu že sme na to mali. Však máme na to perfektný tím. Prvý polčas mi trochu pripomínal superpohár, veril som že vyhráme, alebo dáme aspoň remízu... V polčase som zavolal kamarátovi, tiež veľkému fandovi Realu, a rozprávali sme sa. Rozprávali sme sa o tom o čom asi väčšina Madridistov po celom svete. Ten Messi mal ísť von! Však urobil to isté čo Xabi! Nehráme zle, snáď im José v polčase dá dobré rady, a dáme ich, niečo už len bude. Máme na to, HALA MADRID!

Druhý polčas však ani zdaleka nenaplnil moje očakávania. Prečo ho nenapádaš? Prečo si taký pasívny, však je El Clásico na Bernabéu, nestoj ako (...) (každý si doplní čo chce).

Hrali sme nervózne, zbrkle, zatiaľ čo súper, ktorému by snáď viac uškodil stav 1:1 hral omnoho vyrovnanejšie. Myslím si že je to snáď preto, lebo oni už v posledných rokoch povyhrávali kadečo, kým my musíme už niečo dokázať. V prvom rade si myslím, že sa musíme naučiť zvládať tlak. Nemyslím si, že by bol veľký rozdiel v hre, vo fyzickej kondícii, v technike... Tá psychika, tá prekliata psychika! Ako sa môžeme naučiť mať psychicky navrch, keď ich nevieme poraziť? Však je to začarovaný kruh. Máme tím, ktorý by dokázal poraziť každého, aj FC Barcelona. Ale prečo to práve v najdôležitejšich chvíľach akoby prestane existovať?

Po druhom "góle" - to mala Barca také šťastie, aké rozhoduje vyrovnané Clásica - som ešte stále veril. Veril som že sa spamätajú, a niečo bude. Ale čo sa deje? Cristiano je môj obľúbený hráč už dlhú dobu, ale pýtam sa: ČO TO VČERA BOLO? Ako môže najlepší/druhý najlepší (to už je subjektívne) hráč sklamať práve v tejto chvíli? Takisto by som môhol vyzvihnúť aj Ramosa alebo Kaká... Prečo? Nechápem to, ešte stále to nechápem...

Každopádne najväčšie sklamanie bol pre mňa posledných 20 minút. Ja viem, prehrávame o dva góly, ale čo? Sme Real Madrid, najväčší klub histórie, našu históriu písali Gento, Di Stéfano, Puskás, Butragueňo, Juanito, Raúl, Zidane... A to som vynechal veľa špičkových hráčov. My sa musíme snažiť za každých okolností keď hráme El Clásico, aj keď je 5-0, aj keď je 0-5. Prečo sme vypustili záver? Som plný otázok, som sklamaný, celú noc som sa budil s pocitom: Prečo?

Každopádne, máme zápas k dobru, ak získame čo i len bod budeme líder ligy. Samozrejme očakávam výhru, dúfam že budeme viesť o 3 body. Otázkou zostáva, že čo budeme robiť na Camp Nou, lebo tam bude získanie bodov o mnoho ťažšie ako na Bernabeu.

Verím, ešte stále verím, verím tak ako každý rok kým máme nádej. Však vedieme o 3 body! Som Madridista, a verím že ním zostanem až do smrti, aj kebyže dovtedy nevyhráme ani titul. Máme na to, ešte stále na to máme. Musíme zosilnieť psychicky. Čakám nasledujúce El Clásico, čakám že ukážeme, že čo je to Real Madrid. Zakončil by som to myšlienkou od Sergia Ramosa - En las buenas y en las malas, Hala Madrid! - V dobrom i zlom HALA MADRID!

Tento článek nevyjadřuje názor celé redakce ale pouze konkrétního autora.