Real-madrid.cz se mění! Nově budeme BILYBALET.CZ - Proč? A co chystáme za velkou novinku?

Čas 10. 08. 2016, 21:00 | Autor redakce

Pozor, pozor. V následujících dnech proběhne na našem webu zcela zásadní změna. Už brzy nebudeme Real-madrid.cz, nově si prosím zvykejte na stránku Bilybalet.cz. Proč to děláme? A proč budeme už za pár dnů mnohem lepší? To čtěte v článku.

Bilybalet.cz

Bilybalet.cz

Zůstali jsme v šoku. Jako opaření jsme koukali na obrazovku počítače a nemohli uvěřit tomu, co čteme. Real Madrid, náš milovaný klub, pro který jsme už tolik obětovali, nás dal k arbitráži. Tedy přesně k Rozhodčímu soudu při Hospodářské komoře ČR a Agrární komoře ČR. V našem případě šlo o jméno real-madrid.cz.

Real Madrid se rozhodl, že chce mít doménu Real-madrid.cz ve svém vlastnictví. To stejné se stalo také našim kolegům z webu realmadridcf.cz a už léta nefunkční stránce realmadrid.cz. Klub na to samozřejmě má právo. Jeho název je ochranná známka, kterou jsme pochopitelně používali bez nějakého smluvního souhlasu. Ale nikdy by nás nenapadlo, že nás jako fanoušky klub „zažaluje“.

Končíme?

Asi si umíte představit naši situaci. Z prvotního šoku se vyklubala zlost. Portál Real-madrid.cz funguje už skoro DEVĚT let, za tu dobu jsme mu obětovali obrovské množství času a sil. Ale dělali jsme to a děláme pro klub, který milujeme. Pro klub, na jehož zápasy občas jezdíme, přestože to vždy vyjde dost draho. Pro klub, jehož znak máme doma snad na všech věcech přes oblečení, hrnky či půllitry až po povlečení. A teď nás právě tento klub vlastně potopí? Reálně jsme uvažovali, že tím naše éra končí.

Ne, to zvládneme!

Jenže pak se opět přihlásilo o slovo naše madridistické srdce. Ne, tenhle projekt nepoložíme, řekli jsme si. Vždyť jsme s naším webem zažili opravdu už mnoho let. A Real? To je životní láska. Začali jsme proto tvrdě makat. Poprosili známého právníka, který nám pomohl zjistit informace. Realu nešlo vůbec o obsah, patrně naší stránku ani nezná. Jen prostě zadal jména domén, které chce.

Situace byla každopádně jasná. Doménu musíme klubu přenechat. Nejspíše se tak stane v následujících dnech. Nemělo cenu se přít a ani jsme o to neměli zájem Místo toho jsme začali makat na tom, abychom sehnali novou doménu. Vybrali jsme BILYBALET.CZ – doufáme, že se vám líbí a zvyknete si tam chodit.

Řekli bychom, že budeme stále stejní, jen na jiné doméně. Ale není to pravda. My budeme lepší!

Přechod proběhne v nejbližší době, ze staré adresy (real-madrid.cz) budete přesměrováni na novou (bilybalet.cz). Tedy zatím, než adresu získá Real Madrid. Potom bude na klubu, co se svou novou doménou udělá. My už budeme Bibybalet.cz.

Mimochodem nevzdáváme snahu o oficiální fanklub. Využili jsme proto spojení na Real a přes právníka klub poprosili, zda by naši žádost konečně neposvětil. Tak třeba bude všechno zlé k něčemu dobré...

Nový web se vším všudy

Zpráva o soudu nás totiž zastihla zrovna ve chvíli, kdy finišovaly práce na novém designu webu. Již zmiňovaný šok vše trochu zabrzdil, ale nakonec to byla možná ještě větší motivace. Když nová doména, tak se vší parádou!

Na co se tedy můžete těšit? Nejzásadnější novinkou bude, že se web pro uživatele zjednoduší. Nový design bude přehlednější a hlavně se bude přizpůsobovat mobilům i tabletům. Víme, že jsme v tomhle měli rezervy a teď je napravíme.

Nebude to ale jen o designu. Postupně přineseme další a další novinky. Zaktualizujeme a zpřehledníme důležité sekce. Hned na hlavní stránce bude to, co vás kromě novinek zajímá nejvíce – program Realu i tabulka. Ve speciální sekci přidáme také zajímavosti a pikantnosti nejen z Realu.

Budeme se také soustředit na další důležité věci. Vylepšíme tipovačku, přineseme i další zajímavé soutěže. Těšíme se, až vylepšíme historii Realu, protože to je věc, na kterou musíme být velmi hrdí.

Vytvořme společně něco velkého

Je toho ještě mnohem více. Ale všechno postupně. Teď na vás máme jednu velkou prosbu. Zůstaňte prosím v tomto ne zrovna lehkém období s námi. Upozorňujte nás na nedostatky, ale buďte trpěliví. A pokud budete mít chuť, pomozte nám. Oceníme jakoukoliv snahu.

A hlavně – zapište si za uši a zvěstujte všude – BILYBALET.CZ. Společně vytvoříme opravdové madridistické doupě. Ráj pro fanoušky Realu Madrid. Protože těmi jsme a budeme navždy.

 
blank
 
blank
Komentáře

Zobrazit diskuzi (95 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!