BASKETBAL: Llull rozhodl El Clásico v poslední sekundě

Čas 13. 03. 2017, 22:46 | Autor Ondraa | Zdrojrealmadrid.com
Sergio Llull a Luka Dončić

Basketbalový tým Realu Madrid se v rámci 24. kola španělské Endesa Ligy utkal na domácí palubovce s rivalem z Barcelony a díky koši z poslední sekundy zvítězil těsně 76-75.

Hráči Bílého baletu nevstoupili do tohoto utkání tak, jak si trenér Pablo Laso nejspíše představoval. Realu nevycházela kombinace, úspěšnost střelby se nedržela na obvyklých procentech a pod koši chyběl potřebný důraz. I přesto skončila první čtvrtina výsledkem 23-23.

Do druhé čtvrtiny se Pablo Laso rozhodl udělat několik změn, a oživení hry neslo ovoce. Real byl rázem agresivnější, rychleji si přihrával míč a díky tomu si vytvářel více střeleckých pozic, které dokázal proměňovat. Barcelona byla zaskočena a absolutně svého odvěkého rivala nezvládala bránit. Do poločasu šli basketbalisté při skóre 47-36.

Byla to ovšem Barcelona, která vstoupila lépe do třetí části. Hráči byli namotivováni s výsledkem zápasu co nejdříve něco udělat, a vrátili se ke své aktivitě z první části. V důsledku toho začal Real pomalu ale jistě přicházet o svůj těžce vydřený náskok. 62-57.

V poslední části jsme byli svědky něčeho, na co je každý Madridista poprávu hrdý. Když po jedné ze střel královského klubu doskočil míč Felipe Reyes, zápas se na několik minut přerušil. Důvodem byl zápis našeho kapitána do historie Endesa Ligy, když stanovil nový rekord v počtu doskoků na čísle 4293.

Zmenšená koncentrace mužů v bílém pak dovolila hostům skóre zápasu otočit a dostat se do vedení 74-75. Na hodinách zbývalo posledních 7 sekund, což vybudilo trenéra Lasa k taktické poradě. Roli zakončovatele určil Sergiu Llullovi, který svým košem půl sekundy před vypršením řádné hrací doby rozhodl o vítězství Bílého baletu ve slavném El Clásicu.