BASKETBAL: Real Madrid ovládl Copa del Rey!

Čas 19. 02. 2017, 20:43 | Autor Ondraa
Campeones
Campeones

Basketbalisté Realu Madrid to opět dokázali! Po čtvrté v řadě se stali mistry španělského poháru a slaví zisk první trofeje letošní sezóny.

Bílý balet začal finále aktivněji, než předchozí utkání a byl za to náležitě odměněn. Hráči si skvěle přihrávali a střelecké pozice dokázali proměňovat. Na Valencii bylo vidět, že měla přece jen o něco málo času na regeneraci.

Do druhé části vstoupil znovu aktivně Real Madrid, ovšem dlouho tomu tak nebylo. Valencia se osmělila a začala hrát agresivněji a ještě do přestávky snížila na rozdíl pouhých dvou bodů.

Po přestávce jsme mohli vidět skvělý basketbal. Oba týmy hráli rychle a přesně a body přibývali. Z domácích to byl znovu Sergio Llull a Anthony Randolph, kteří přispívali nejvíce. Na druhé straně se skvěle prezentoval Bojan Dubljević.

Poslední část pokračovala skvělým basketbalem, ačkoliv hráčům Valencie začaly trochu docházet síly a Real se dostal do menšího trháku. Bílý balet držela především střelba za 3 body zásluhou Jayceeho Carrolla. Valencii se nicméně podařilo ještě zápas zdramatizovat a dotáhla se na rozdíl dvou bodů a scházelo pár vteřin do konce.

Nikdo však není na dramatické koncovky více zvyklý, než právě Real Madrid. Svými zkušenostmi si konec zápasu pohlídal a může tak slavit zisk 27. titulu ze španělského poháru.

Real Madrid 97 - 95 Valencia

Čtvrtiny: 22-16, 25-29, 27-26, 23-24

Střelba za 2 body: 69% - 61%

Střelba za 3 body: 45% - 37%

Trestné hody: 82% - 61%

Doskoky: 23 (16+7) - 39 (20+19)

Klíčová slova: basketbal, copa del rey

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (5 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!