¡CAMPEONES DE EUROPA! Real Madrid vyhrál Euroligu, už po 9. v historii

Čas 17. 05. 2015, 22:23 | Autor thjuks

<VIDEO> Basketbalisté Realu přepisují historii! Ve finále Euroligy proti Olympiakosu zlomili smůlu z posledních let a konečně vyhráli nejcennější trofej Evropy, na kterou čekali dlouhých 20 let. Nejlepším mužem zápasu, který Madrid vyhrál 78:59, byl 35letý veterán Andrés Nocioni.

Mistři
Kapitán Reyes převzal trofej Euroligy (© Realmadrid.com)

Cesta za titulem byla až na maličkosti hladká. Real Madrid vyhrál základní skupinu i osmifinálovou. Ve čtvrtfinále vyřadil istanbulský Anadolu Efes 3:1 na zápasy.

Do závěrečného turnaje Final Four se hráči královského klubu probojovali společně s Fenerbahce, Olympiakosem a CSKA Moskva – možná největším favoritem turnaje.

Semifinále proti Fenerbahce bylo pro českého fanouška zajímavéjší zásluhou Jana Veselého, který válí v dresu Fenerbahce. Ani jeho 20 bodů nestačilo zastavit Real, který vyhrál 96:87.

Hlavní postavou finále proti Olympiakosu Andrés Nocioni, podceňovaný matador, který zaznamenal 12 bodů a 7 doskoků.

Klíčovou součástí zápasu byla třetí čtvrtina, přestože ve druhé Real otočil skóre z 15:21 na 35:28. Tři a půl minuty před koncem třetí části vedl Olympiakos 40:41, ale poté úřadoval skvělý Jaycee Carroll, který hodil během tří minut 2 trojky a chvíli na to přidal třetí. Real vedl před poslední čtvrtinou 53:46.

Poslední část byla v režii Madridu. Soupeř už nedokázal reagovat, Real Madrid si dokráčel k devátému titulu v Eurolize. V této sezóně může získat tripple – Copu del Rey už vyhrál, nyní se musí soustředit na titul ve španělské lize, ve které je hlavním favoritem.

Čekání na 9. trofej v Eurolize trvalo dlouhých 20 let. Finále se Realu nepodařilo vyhrát v posledních dvou letech, vyšlo to až napotřetí. Ironií osudu je, že se to podařilo zrovna proti Olympiakosu - stejnému soupeři, nad kterým Real v roce 1995 vyhrál.