Real Madrid bojuje o finále basketbalové ligy. Hrozí finále s Barcelonou

Čas 06. 06. 2014, 07:22 | Autor thjuks | Zdrojrealmadrid.com
Marcus Slaughter

Basketbalisté Realu Madrid porazil v repríze loňského semifinále Zaragozu (78:70 a 101:95). V semifinále se setkají s Unicajou Málaga. Druhé seminále hraje Barcelona s Valencií.

Real Madrid se rychle oklepal z nepovedeného finále Euroligy, ve kterém prohrál s Maccabi Tel Aviv po hrůzostrašném prodloužení 86:98.

Po turnaji Final Four vyhrál poslední dva zápasy základní části, kterou vyhrál zásluhou 32 výher z 34 zápasů. Čtvrtinále se Zaragozou bylo jednoznačné. Soupeřem v semifinále je Unicaja Málaga, která postoupila přes Herbalife z Kanárských ostrovů.

První zápas se v Madridu hraje již dnes ve 20:15. Druhé utkání začne v neděli ve 12:15. Semifinále (i finále) se hraje na tři vítězné zápasy.

Real Madrid obhajuje trofej mistra ligy. Loni v památném finále porazil Barcelonu a získal svůj 31. titul. Letos hrozí finále ve stejném složení. Barcelona v prvním semifinále vyhrála na půdě Valencie 58:77.

Real Madrid sice nevyhrál Euroligu, ale zásluhou triumfu v Copa del Rey (ve finále porazil opět Barcu – 77:76) má nakročeno k historické sezoně.