Vydarené semifinále a postup do finále ligy

Čas 04. 06. 2013, 23:00 | Autor redakce | Zdrojrealmadrid.com
Mirotic - jeden z najlepších hráčov semifinálovej série

Nie sú to ani dva týždne, ale Real odohral celú semifinálovú sériu a my Vám náš basketbalový súhrn ponúkame už dnes. Hráči (a samozrejme aj fanúšikovia) sa tešia z postupu do finále španielskej Endesa ligy!

30.5. 2013 Real Madrid 84:76 CAI Zaragoza
V prvom semifinále Endesa ligy dokázal Real vyhrať a ujať sa vedenia v sérii 1:0. Rozhodujúca sila v prospech Realu sa ukázala v triu Mirotic, Reyes, Begic, ktorí boli najmä v tretej štvrtine nezastaviteľní. Hráčov po tomto zápase čakala dvojdňová pauza a potom zápas, v ktorom si mohli urobiť veľmi dobrú východiskpvú pozíciu pre postup do finále. Najlepším hráčom na palubovke bol Mirotic, ktorý zaznamenal double-double so štatistikami 18 bodov a 11 doskokov.

1.6. 2013 Real Madrid 93:65 CAI Zaragoza
Real zaslúžene vyhral aj v druhom zápase semifinále a na domácej palubovke ostáva v sérii neporazený. Hráči od predchádzajúceho zápasu ešte viac zlepšili obranu a aj preto vyhrali pomerne hladko. Kolektívny výkon navyše znamenal, že päť hráčov zaznamenalo dvojciferný počet bodov. Najlepším strelcom s osemnástimi bodmi bol Jaycee Carroll, zatiaľčo Sergio Rodriguez nazbieral 8 asistencií.

4.6. 2013 CAI Zaragoza 63:77 Real Madrid
Najvyrovananejší zápas celej série. Teda aspoň čo sa týka väčšiny zápasu. V polke tretej štvrtiny totiž bolo skóre ešte takmer vyrovnané, no potom hráči Realu prepli na vyššie obrátky a domáci ich už nedokázali dobehnúť. A nepomohla im v tom ani úžasná atmosféra, ktorú v diváci v Zaragoze pripravili. Najlepším strelcom zápasu bol opäť Nikola Mirotic, ktorý dokázal streliť 18 bodov. Los Blancos aj z tejto sérii postupujú najrýchlejším možným spôsobom a teraz ich už čaká samotné finále.

Ďalšie novinky:

• Sergio Rodriguez odohral svoj 200. zápas v španielskej Endesa lige.
  • Liga len tak-tak odvrátila štrajk hráčov, ktorý by znamenal prerušenie play-off. Spory sa viedli najmä o minimálne platy hráčov a spôsob financovania hráčskej asociácie, ale predmetom rokovania boli aj ďalšie body. Vedenie sa však nakoniec zo zástupcami hráčov dohodlo.
Klíčová slova: basketbal