Real už v semifinále play-off

Čas 26. 05. 2013, 17:45 | Autor redakce | Zdrojrealmadrid.com
Odovzdanie cien pre najlepších

Real Madrid za posledné dva týždne dohral základnú čast ligy, ktorá bola veľmi úspešná, hráči získali individuálne trofeje, Laso sa stal najlepším trénerom roka a po dnešnom zápase postupujú do semifinále play-off

16.5. 2013 Fiatc Joventut 64:85 Real Madrid (Liga)
Lasova družina si výhru v tomto zápase zabezpečila až v tretej štvrtine, keď dokázala súpera prehrať v pomere 29:12. Hráči sa po prehratom finále Euroligy dokázali otriasť a so súperom z katalánska zvíťazili jasným pomerom. Najvýraznejšími hráčmi v zápase boli Carroll (so 16 bodmi) a Darden (s 11 bodmi a 5 doskokmi) a tak aj vďaka nim dokázal Real vyhrať vo svojom poslednom zápase odohratom na palubovke súpera v základnej časti. Je to ich 15 víťazstvo mimo domácej palubovky, čo je najlepší výkon z celej ligy a tak isto najlepšia sezóna, čo sa tohoto týka v histórii klubu (bol prekonaný rekord zo sezóny 1984/85).

19.5. 2013 Real Madrid 100:67 Lagun Aro GBC (Liga)
Real touto výhrou prekonal svoj vlastný rekord základnej časti Endesa ligy, keď v 34 kolách zaznamenal 30 výhier. Tým len potvrdili rolu favorita a je to len čerešnička na torte skvelej sezóny v základnej časti. V zápase až štyria hráči dosiahli dvojciferný počet bodov (Llull, Carroll, Rudy a Hettsheimer). Súper dokázal držať krok len v prvej štvrtine a Real tak do play-off postupuje s dobrou náladou. V prvom kole nás čaká tím Blusens Monbus.

PLAY-OFF Španielskej Endesa ligy

24.5. 2013 Real Madrid 90:75 Blusens Monbus (1:0)
Favorit v prvom kole play-off nezaváhal a v Palacio de los Deportes dokázal vyhrať v pomere 90:75. Výhru si zabezpečili najmä v druhej štvrtine, ktorú dokázali vyhrať 28:10. Štvrťfinále ukázalo to čo každý očakával a to silu Realu v jeho oporách. Najlepším strelcom bol Rudy so 17 bodmi.

26.5. 2013 Blusens Monbus 58:74 Real Madrid (0:2, postupuje Real Madrid)
Real dokázal vyhrať aj v druhom zápase štvrťfinále play-off a postupuje do semifinále po najrýchlejšom možnom scenári. Súperom v semifinále mu bude jeden z dvojice Valencia Basket a CAI Zaragoza. Domácich síce ťahala skvelá atmosféra, ale Carroll bol proti ich výhre a zaznamenal 25 bodov (trafil 5 zo 6 trojkových pokusov!). Skvelá tímová práca taktiež výrazne prispela k výhre a tím Pabla Lasa sa môže pripravovať na boj o finále.