Campeones de la Supercopa

Čas 24. 09. 2012, 23:00 | Autor redakce | Zdrojrealmadrid.com
¡CAMPEONES DE LA SUPERCOPA DE ESPAÑA!

Realu Madrid vyšiel štart do sezóny 2012/2013 na výbornú - vyhral Endesa SuperCup proti svojmu najväčšiemu rivalovi z Barcelony.

Zápas, v ktorom bol Real Madrid lepší v každom aspekte hry a nad Kataláncami jasne dominoval.

Oba tímy vchádzajú do zápasu so svojimi najlepšími útočnými zostavami. Madrid verný svojmu štýlu začal behať a darilo sa mu skórovať. Los Blancos čoskoro prevzali úplnú kontrolu nad hrou a vďaka svojim strelám spoza trojkovej čiary si postupne budovali náskok (23:30).

V druhej štvrtine hrali trochu odlišne. Laso spravil niekoľko zmien v súpiske a Barcelona opäť nedokázala odpovedať po dlhú dobu. Begic navyše dokázal po peknej akcii nádherne zavesiť loptu do koša. Barcelona sa v druhej polke štvrtiny dokázala chytiť a do konca tejto časti sa na Real dotiahla na rozdiel jediného bodu (43:44).

Cez prestávku Laso zrejme hráčom prehovoril do duše a všetci hráči opäť hrali skvele. Llull a Rudy prevzali do svojich rúk útok a Slaughter obranu. Real by tretiu štvrtinu zakončil s ešte väčším náskokom, ak by nebolo dvoch podarených trojkových pokusov Rabaseda a Lorbeka, ktoré držali nádeje Barcelony na žive (56:65).

To, že je Real Madrid hladný po tituloch bolo viac ako jasné. Za necelé tri minúty ponúkli hráči Realu hviezdny výkon. Potom im už stačilo len kontrolovať výsledok a na konci ich čakala zaslúžená výhra a samozrejme, trofej (84:95).

Klíčová slova: basketbal