Report finálovej série Endesa Ligy

Čas 18. 06. 2012, 14:36 | Autor redakce | Zdrojrealmadrid.com
Po rozhodujúcom zápase

Finále Endesa Ligy sa dočkalo rozuzlenia až v piatom zápase a majstrom pre sezónu 2011/2012 sa stáva rival z Barcelony.

1. zápas - Barcelona 81:80 Real Madrid
Už v prvej minúte si Real vystrieľal vedenie 0:5, ale domáci hneď na to odpovedali šnúrou 6:0. Los Blancos sa zameriavali na podkošovú hru, čo prinieslo svoje ovocie a prvú štvrtinu vyhrali o 5 bodov (15:20).
Barca predviedla hneď od úvodu druhej časti obrovský tlak a vedenie strhla na svoju stranu, ale Madridistas získavali čoraz viac doskokov a hru ovládli najmä vďaka Rodriguezovi. Tesne pred polčasovou sirénou stihli ešte Carroll a Mirotic premeniť svoje trojkové pokusy a tak sa do šatní išlo so skóre 35:43.
Madrid sa stále zlepšoval a vďaka vynikajúcej defenzívnej hre Llulla, ale aj hre všetkých ostatných hráčov Real stále zvyšoval svoj náskok (54:66).
V štvrtej štvrtine však hráči Barcleony dokázali nájsť recept na obranu Realu a ten čoraz viac fauloval. V poslednej sekunde vyslal svoju strelu za tri body, ktorá skončila v koši, Navarro a zápas bol rozhodnutý (81:80). Veľká smola pre Real Madrid. Hráčom zápasu bol Jaycee Carroll.

2. zápas - Barcelona 69:75 Real Madrid
Do druhého zápasu išli oba tímy s agresívnejšou obranou. Real sa čoskoro ujal vedenia najmä vďaka obrannej hre Velickovica, ale Barcelona hneď na to reagovala 10 bodmi v rade (21:20).
Druhá tretina už bola intenzívnejšia a hráči hostí sa pokúšali o skórovanie spoza perimetra. Barcelona budovala svoju hru najmä v získavaní si dobrej palebnej pozície, z čoho ťažili Huertas a Lorbek (40:40).
Šnúra 8:0 zo strany Barcelony dokázala prebrať hráčov Madridu, ale mali to extrémne ťažké, lebo domáci agresívne bránili a snažili sa čo najviac zdržovať hru (56:49).
Po trojke domácich hneď z kraja poslednej časti hry to s Realom nevypadalo vôbec dobre, ale hráči sa s vypätím posledných síl vrhli do útoku, čo pretavili do šnúry 1:14 a tak sa v sérii mohlo pokračovať v Madride (68:75).

3. zápas - Real Madrid 85:59 Barcelona
Laso poslal do zápasu svoju obvyklú zostavu, ale jeho oponent Xavi Pascual všetkých prekvapil postavením hráčov Sada, Huertas na úkor Navarra a Edisona. Carrol bol našim kľúčovým hráčom. Od šiestej minúty body zaznamenal iba on, s výnimkou trestného hodu Reyesa, ale Barcelona dokázala na tlak zo strany Realu Madrid rýchlo reagovať a odolala náporu (25:23).
Los Blancos vo svojej hre pokračovali, získavali čoraz viac doskokov. Reyes sa stal hviezdou tejto časti so svojimi 10 bodmi a 6 doskokmi za 8 minút. V polčase mal Real 14-bodový náskok (46:32).
V treťom dejstve Real predviedol takmer dokonalý výkon. Strelecká úspešnosť sa vyšplhala na hranicu 70%. Posledná štvrtina sa už len dohrávala a Real si pohodlne dokázal udržať svoj obrovský náskok.

4. zápas - Real Madrid 75:81 Barcelona
Zo začiatku boli oba tímy nervózne. Barcelona sa zamerala najmä na obranu a Realu sa ju nedarilo obchádzať (15:17).
Barcelona dokázala využiť svoju zbraň - trojky a taktiež dokázala eliminovať zbraň svojho súpera - doskoky. Hra domácich sa postupne lepšila vďaka úsiliu Reyesa a potom tímu pomoholi aj Singler a Tomic (34:39).
Tomic sa v zápase naozaj snažil, čo dokázal aj strelením šiestich dôležitých bodov, ale Barcelona sa hneď na to dokázala opäť odpútať.
V záverečných štyroch minútach domáci vyskúšali všeličo, ale obranu Barcelony sa im aj tak nepodarilo dokonale prečítať (75:81). Matchball tak hráči Realu nedokázali využiť a hra sa opäť presúva do Katalánska, kde sa odohral piaty, rozhodujúci, zápas.

5. zápas - Barcelona 73:69 Real Madrid
Laso tentokrát poslal do základnej päťky Carrolla a Mirotica. Američan donútil Navarra k častým osobným chybám. Oba tímy až priveľmi bránili a táto štvrtina bola na body veľmi chudobná (16:12).
Real opäť dominoval v podkošovej hre, ale ich útočné výpady boli v mnohých prípadoch neúspešné, kým sa Barcelona spoza trojkovej línie mílila veľmi zriedka (39:34).
Po polčase sa hra rozprúdila a Barcelona veľmi poľahky dokázala skórovať a zápasu dominovala aj vďaka niektorým rozhodnutiam rozhodcov. Laso sa to snažil napraviť postavením Begiča, ale naša hra sa nezlepšila (56:47).
Llull zobral všetko do vlastných rúk a zaznamenal rýchlych 8 bodov. Real urputne bránil, ale Barcelone sa štyri minúty pred koncom podarilo zvýšiť svoj náskok na 6 bodov. Reyes získal tri dôležité defenzívne doskoky a ihneď loptu posielal do útoku na Carrolla a Real strácal už len dva body. Barcelona potom najmä vďaka voľným hodom dokázala udržať tesné vedenie a stáva sa tak ligovým šampiónom.

Sezóna sa však aj napriek prehre hodnotí ako úspešná, čo naši chlapci potvrdili aj ziskom Copa del Rey vo finále v Barcelone. Celému tímu ďakujeme za skvelú hru počas celej sezóny. HALA MADRID!