Report semifinálovej série Endesa Ligy

Čas 03. 06. 2012, 23:35 | Autor redakce | Zdrojrealmadrid.com
Atmosféra v poslednom zápase

Real Madrid Baloncesto v semifinále play-off Endesa Ligy dokázal zvíťaziť s Caja Laboral v pomere 3:2 na zápasy a prebojoval sa tak do finále, kde nastúpi proti celku FC Barcelona Regal

1. zápas - Real Madrid 71:81 Caja Laboral
Prvý zápas semifinálovej série Realu nevyšiel. Hrali doma a otvorili skóre prvými piatimi bodmi, celý zápas hral veľmi dobre, získaval väčšinu doskokov, ale na výhru to nestačilo. Hostia naklonili vedenie na svoju stranu až v posledných minútach tretej štvrtiny. Na začiatku poslednej časti hry si Real šnúrou 6:0 zabezpečil 5-bodový náskok, ale hostia dokázali predviesť obrat a nakoniec vyhrali až o desať bodov (71:81).

2. zápas - Real Madrid 73:64 Caja Laboral
Hráči Realu sa po menšom šoku z prehry v prvom zápase dokázali otriasť a v druhom zápase sa predviedli skvelou hrou. Prvá štvrtina im síce veľmi nevyšla a prehrali ju v pomere 13:20, no v druhej časti sa prebrali a ukázali pár nádherných akcií. Bodovo sa presadzovali najmä spoza trojkovej čiary a tréner hostí si v snahe zastaviť Real Madrid musel zobrať dva oddychové časy. V tretej štvrtine sa tempo hry o niečo zvýšilo a hostia si uchmatli vedenie (36:40), ale Real reagoval niekoľkými rýchlymi protiútokmi a tak si za štyri minúty vybudoval 9-bodový náskok (56:47). Štvrtú štvrtinu si real náskok dokázal udržať a stav série bol vyrovnaný, 1:1.

3. zápas - Caja Laboral 82:79 Real Madrid
Tretí zápas sa presúval do Baskicka. Realu trvalo štyri minúty kým sa rozohral a za ten čas si domáci hrali svoju hru. Potom začali hráči Realu získavať čoraz viac doskokov a to nútilo domácich strieľať viac z perimetra. Real zvyšoval tempo, ale výsledok neustále kolísal. Real Madrid si zápas nakoniec prehral po zbytočných fauloch. Vďaka tomu zápas skončil v riadnej hracej dobe nerozhodne a v predĺžení nakoniec Caja Laboral vyhrali s rozdielom troch bodov (82:79).

4. zápas - Caja Laboral 66:76 Real Madrid
V štvrtom zápase mali matchball na svojej strane opäť domáci Caja Laboral. Na výsledkovej tabuli to nevyzeralo najlepšie, lebo domáci premenili 90% pokusov striel z poľa. Laso si vyžiadal time-out a Rodrigueza a Llulla postavil do jednej päťky. Taktika ovocie nepriniesla, ale po druhom time-oute začala táto dvojica pracovať na výbornú. Real postupne odstavil kľúčových hráčov, zlepšil obranu a tak si vybudoval slušný náskok, ktorý udržal až do konca (66:76).

5. zápas - Real Madrid 76:69 Caja Laboral
Posledný, rozhodujúci zápas bol pre Real najťažší a to aj z hľadiska psychiky nakoľko v tejto sérii ešte nikto nevyhral dva po sebe idúce zápasy. V prvej štvrtine ovládli hru hostia, ale obrat prišiel v časti druhej, keď na palubovku prišli Rodriguez, Pocius a Reyes. Caja Laboral začali príliš faulovať za čo ich hráči Realu trestali. V tretej štvrtine zápas ešte viac pridal na obrátkach a za prvé dve minúty Real predviedol šnúru 7:0. Zápas sa potom stal veľmi vyrovnaným a trojky domácich Carolla a Pociusa boli neutralizované bodmi, ktoré zaznamenali Teletovic a Bjelica. V poslednej štvrtine sa Real zameral najmä na obranu a podkošovú hru. Skvelú sériu nakoniec zakončil Llull so sovjím skvelým dunkom. Real nakoniec vyhral 76:69 a v sérii 3:2 na zápasy.

Vo finále sa hráči Realu Madrid stretnú s najväčším rivalom z Barcelony. Prvý zápas je na programe v stredu, 6.6.2012, o 20:45.