Report štvrťfinálovej série Endesa Ligy

Čas 21. 05. 2012, 10:15 | Autor redakce | Zdrojrealmadrid.com
Felipe Reyes

Štvrťfinále hráči Realu Madrid Baloncesto zvládli už po dvoch zápasoch a postupujú do semifinále, kde sa stretnú s Caja Laboral.

1. zápas - Real Madrid 82:68 Banca Civica

Real získal dôležité víťazstvo v prvom zápase štvrťfinále play-off. O všetkom sa rozhodlo v poslednej štvrtine, ktorú vyhrali 24:11. Singler, Llull, Reyes, Sergio Rodriguez a Velickovic - všetci nazbierali dvojciferný počet bodov.

Singler sa zotavil zo zranenia a mohol tak nastúpiť v základnej päťke. Velickovic bol spárovaný s Tomicom a táto dvojica sa postarala o zisk väčšiny doskokov v obrane. Real postupne prevzal iniciatívu a Tomicovou strelou v polovici štvrtiny Real viedol už o 6 bodov. Tréner hostí poslal na palubovku Urtaxuna, ktorý si pripísal dve trojky, ale rýchle protiútoky dvojice Llull-Suarez zabezpečili Realu vedenie o 10 bodov (26:16).

Sastre, Urtaxun, Davis a English v druhej štvrtine ovládli palubovku. Hostia lepšie bránili, čo za päť minút druhej časti prinieslo skóre 3:15. V druhej štvrtine Banca Civica bola lepšia vo všetkých aspektoch a tak do polčasu išla s vedením o dva body (38:40).

Hneď zo začiatku druhého polčasu hostia zvyšovali náskok a Singler bol jediný hráč Madridu, ktorému sa s ľahkosťou darilo skórovať. Laso požiadal o time-out a na hre to bolo badateľné. Koncom tretej štvrtiny dal Carrol kôš, ktorým opäť naklonil misky váh na stranu Realu (58:57).

V poslednej štvrtine hráči Realu predviedli skvelú hru a Llull ukázal prečo je výhlásený za najlepšieho point guarda v základnej časti sezóny. Hosťom sa v zúfalstve začali kopiť fauly a tak náš tím dokázal poslednú štvrtinu vyhrať 24:11 (82:68).

Najlepším hráčom na strane Realu Madrid bol Kyle Singler.

Baloncesto

2. zápas - Banca Civica 55:82 Real Madrid
Real predviedol aj v Seville skvelý výkon a víťazstvom o 27 bodov si zabezpečil vstupenku do semifinále play-off, kde sa proti nemu postaví Caja Laboral.

Laso oproti prvého zápasu pozmenil základnú päťku a Singlera vymenil Pociusom. Rovnako ako v prvom zápase sa Real sústredil na rýchle nahrávky do útoku na Tomica. Banca Civica získala množstvo obranných doskokov, ale Llull a Pocius premenili niekoľko trojkových pokusov, ktoré znamenali slušný náskok (12:22).
V druhom dejstve prišiel na palubovku Carroll, ktorý si za päť minút pripísal neuveriteľných 15 bodov. Ak sa domáci chceli vrátiť do hry museli začať riskovať a spočiatku sa im to darilo, ale posledné slovo v polčase mal aj tak Real Madrid a Sergio Llull (31:39).

Do začiatku tretej časti vbehli domáci veľmi dobre, ale hráči v bielom postupne zefektívnili obranu a začali získavať čoraz viacej doskokov. Dvoma trojkami na konci štvrtiny sa im v skóre podarilo odpútať od prenasledovateľov (47:56).
Akonáhle začala štvrtá štvrtina, zdalo sa, že niektorí hráči domácich sú akoby vyradený z prevádzky. Real to dokonale využil a túto štvrtinu vyhral 8:26 (55:82).
Najlepšími hráčmi Realu boli Jaycee Carroll a Carlos Suarez.

Real Madrid Baloncesto tak postupuje do semifinále, kde sa stretne s Caja Laboral 24.5.2012 na domácej palubovke. V druhom semifinále si určite zahrá aj najväčší rival v súboji o titul Regal FC Barcelona a o jej súperovi z dvojice Valencia/Lagun Aro sa rozhodne zajtra.