Dvojtýždňové zhrnutie basketbalu

Čas 06. 02. 2012, 22:30 | Autor redakce | Zdrojrealmadrid.com
Felipe Reyes pri kandidatúre na OH 2020

Dve víťazstvá, dve prehry, účasť Realu Madrid pri kandidatúre mesta Madrid na OH 2020 a niekoľko individuálnych ocenení...dva týždne basketbalu v Reale Madrid

25.1.2012 Real Madrid 69:88 Montepaschi Siena (Euroliga)
Real Madrid síce v úvodnom domácom zápase TOP16 Euroligy prehral, ale diváci boli svedkami atraktívneho basketbalu, plného nádherných akcií.
Už od úvodu si Siena zabezpečila vedenie 0:14. V útoku predvádzali domáci nepresvedčivé výkony a Siene sa vyplatila trpezlivá taktika (15:31).
Lepšiu hru hráči Realu ukázali, keď časomiera ukazovala tri minúty do konca prvého polčasu. Začali lepšie brániť a taktiež sa sústredili aj na doskoky. Siena ale aj tak išla do kabín s vedením o 11 bodov (36:47).
Úspešnosť streľby Realu bola neobvykle slabá. Z poľa sa trafili len 6-krát z 24 pokusov a spoza trojkovej línie iba 4-krát z 20 pokusov (48:65).
Ďalšie trojky hostí dali Siene už 20 bodový náskok, ale Real sa dostal späť do hry skvelou šnúrou 10:0 o tri minúty neskôr. Bohužiaľ ich obrovské úsilie nestačilo a tento zápas vysoko prehrali (69:88).
Najlepšími strelacmi Realu boli Reyes (17 bodov) a Carroll (12 bodov).

29.1.2012 Fuenlabrada 57:79 Real Madrid (Liga)
Táto výhra znamenala pre Real piate ligové víťazstvo v rade. Po dlhšom čase sa na palubovke objavil Velickovic, ktorý bol zranený.
Skvelá práca Rodrigueza a podkošová hra Tomica pomohla Realu k desaťbodovému náskoku už od úvodných minút. Domáci požiadali o time-out po ktorom prišli dva nádherné dunky Roberta Josepha. Mirotic a Begic ďalším podobným výpadom zabránili a po prvej štvrtine tak viedli o 8 bodov (18:26).
V druhej štvrtine si Real na svoj prvý kôš musel počkať dlhé tri minúty. Domáci Lavina skvele bránil, ale jeho úsilie nestačilo na zastavenie Reyesa a Begica pod košom (28:37).
Po polčase sa hra spomalila a domáci si v prvých štyroch minútach pripísali iba dva body. Real už viedol o 15 bodov a Fuenlabrada sa čoraz ťažšie dostávala k lepšej akcii. Tvrdo bojovali, ale Real si stále udržiaval 10-bodový odstup (45:55).
Carroll v tretej štvrtine premenil dva po sebe idúce trojkové pokusy a bolo rozhodnuté (57:79).
Najlepší hráči na palubovke v dresoch Realu boli Carroll (12 bodov) a Reyes (10 bodov).

1.2.2012 Real Madrid 89:73 Gescrap Bizkaia (Euroliga)
Druhé víťazstvo v TOP16 Euroligy. Sergio Rodriguez v tomto zápase predviedol skvelý výkon a táto výhra dáva Realu veľmi dobré šance postúpiť do ďalších bojov z prvého miesta.
Už od začiatku obe strany skvele bránili, ale Rodriguez vzal po pár minútach opraty do svojich rúk. Motivovalo ho zrejme niečo, čo mu do ucha pošepkal Jackson pri menšej šarvátke, ktorá sa strhla. Svojimi nahrávkami organizoval každý pohyb na palubovke a Real si vďaka jeho skvelej hre zabezpečil 10-bodový náskok (26:16).
Najlepších hráčov Gescrapa dokázali hráči Realu ubrániť a hosťom neostávalo nič iné, len riskovať. To sa im však ale neoplatilo, lebo Real svojou trpezlivou hrou zápas ovládol. Begic hral pod oboma košmi bezchybne a Madridistas išli do šatne s vysokým náskokom (48:30).
Bilbao sa síce po polčase trochu prebralo a dokonca sa dotiahlo na rozdiel 7 bodov, ale Rodriguez a Llull sa starali o to, aby víťazstvo z rúk Realu už neušlo (69:53).
Bilbao vstúpilo do posledného dejstva lepšie, ale Real predviedol v záverečných minútach skvelú hru a tak sa mohol radovať zo svojho prvého domáceho víťazstva v TOP16 Euroligy (89:73).
Za najlepších hráčov vyhlásili Rodrigueza a Begica.

5.2.2012 Real Madrid 90:93 Gescrap Bizkaia (Liga)
Real sa po Eurolige stretol s Bilbaom aj v Endesa lige, no tu už prišla druhá porážka z celkovo troch stretov s týmto súperom v tejto sezóne.
Real Madrid dlho nemohol nájsť ten správny recept na prekonanie obrany súpera. Banic a Hervelle hrali v obrane hostí bezchybne a aj vďaka ich práci bolo už po prvej štvrtine skóre naklonené k hosťom (11:19).
Do druhej štvrtiny Real vstúpil lepšie a dosiahol šnúru 11:0, vďaka dvom Pociusovým trojkám a piatim bodom Llulla. Begic zlepšil svoju obrannú hru a Bilbau nepomohol ani skvele hrajúci Vasiliadis. Llull bol lepší v doskakovaní a do prestávky išiel Real s jednobodovým vedením (36:35).
Po polčase to bolo divoké pre obe strany. Hostia sa chopili iniciatívy a prebrali vedenie na svoju stranu. Laso požiadal o time-out, ktorý pomohol a Real po ňom dosiahol výsledok 9:0 (59:60).
V poslednej štvrtine sa hra nezmenila. Keď Real strelil kôš, hráči Bilbaa hneď odpovedali. Obrana hostí posledné minúty zvládla lepšie a tak si z Madridu odniesli cenné víťazstvo (90:93).
Našimi najlepšími strelcami boli Llull (18 bodov) a Tomic (16 bodov).

Sergio Rodriguez, hráč ktorý sa ku kráľovskému klubu pripojil po jeho kariére v NBA predvádza počas tejto sezóny skvelé výkony. Potvrdzuje to aj pohľad na tabuľku najčastejšie nahrávajúcich hráčov, na ktorej vrchole je práve Sergio. Dokopy už nazbieral 71 asistencií, čo činí 5.46 asistencie na zápas.

Felipe Reyes je najlepším španielskym doskakovačom v Endesa lige a taktiež aj v Eurolige kde nazbiera za zápas 8,3 resp. 6,5 doskokov. V lige nazbieral celkovo 124 doskokov.

Individuálny úspech získal aj tréner Pablo Laso, ktorý sa stal trénerom mesiaca január (leden). Je to už jeho druhé ocenenie v tejto sezóne. Prvýkrát ho získal za mesiac november (listopad).

Florentino Perez viedol delegáciu klubu pri príležitosti kandidatúry mesta Madrid pre konanie Olympiády 2020, ktorá sa konala v sídle španielskeho olympijského výboru. Súčasťou delegácie boli taktiež Emilio Butragueňo, riaditeľ basketbalového úseku Juan Carlos Sanchez Lazaro, technický riaditeľ basketbalu Alberto Herreros a basketbalový kapitán Felipe Reyes.