Dvojtýždňové zhrnutie basketbalu

Čas 08. 01. 2012, 12:40 | Autor redakce | Zdrojrealmadrid.com
FIATC Joventut vs. Real Madrid

Je tu opäť naše dvojtýždňové zhrnutie basketbalového celku, ktoré prinieslo rozlosovanie TOP16 Euroligy, jednu ligovú prehru a veľmi dôležité víťazstvo v El Clásicu

29.12.2011 FIATC Joventut 78:75 Real Madrid (Liga)
Do prvého zápasu po Vianočných sviatkoch naši basketbalisti podobne ako ich futbalový kolegovia nevstúpili príliš dobre, no a na rozdiel od nich zápas nepretavili do víťazného konca.
Prehra bola spôsobená hlavne z nepresnosti strelcov spoza trojkového oblúka a trestných hodov. Táto prehra pre Real znamená zostup na druhé miesto v ligovej tabuľke.
Síce od začiatku hráči Realu nasadili vysoké tempo, ani to im však nepomohlo udržať si sľubný náskok (6:11), ktorý si vybojovali v úvodných minútach a už po prvej štvrtine prehrávali 18:11.
V druhej štvrtine si Real dával lepší pozor v obrane a pomaly sa doťahoval na súpera. Potom však domáci opäť strhli vedenie na svoju stranu a po druhej štvrtine viedli o 3 body (39:36).
Po polčase bolo všetko otvorené, ale Real stratil svoju dynamiku a eleganciu. Jelinek zabezpečil 9 bodový náskok, ktorý ale hráči Bieleho baletu dokázali skorigovať a výsledok po tretej časti hry bol 61:57.
V štvrtej štvrtine Laso postavil útočnejšiu zostavu na čele s Llullom a Reyesom. Mirotic mal v poslednej sekunde možnosť poslať tímy do predĺženia strelou spoza trojkovej čiary, ale Juventut si nakoniec dokázal tesný náskok udržať a vyhral 78:75. Našimi najlepšími strelcami boli Llull (15 bodov) a Mirotic (12 bodov).

4.01.2012 Real Madrid 78:74 FC Barcelona Regal (Liga)
Prvý zápas nového roku znamenal súboj s odvekým rivalom z Barcelony.  Zápas sa hráčom vydaril a opäť sa dostali na vedúcu priečku v Lige Endesa. Podrobnejšie si o zápase môžete prečítať TU

Taktiež si na našom webe môžete prečítať o skupine, ktorú priradil žreb TOP16 Euroligy Realu Madrid Baloncesto (TU).