Real Madrid vyhrál první El Clásico roku 2012

Čas 05. 01. 2012, 13:12 | Autor thjuks | Zdrojfoto: realmadrid.com
Hráči slaví vítězství proti Barceloně
Hráči slaví vítězství proti Barceloně

V posledních letech byla úspěšnější Barcelona, ale série je prolomena. Real Madrid včera večer vyhrál na domácí palubovce Sportovního paláce 78-74 a ujal se těsného vedení ACB Ligy.

Barcelona nastoupila bez největší hvězdy, kapitána španělské reprezentace, zraněného Juana Carlose Navarra. Přesto se Madrid na vítězství hodně nadřel, spoléhal se především na precizní obranu a silnou podporu od domácích fanoušků.

V úvodu se dostal Real Madrid do slibného vedení 10-6, jenže Barcelona zabojovala a šestibodová série díky průnikům Huertase a Ndonga přinesla hostům dočasné vedení 10-12. Hráči v bílém se však během první desetiminutovky dostali do vedení 18-16. Klíčovým hráčem Madridu byl v úvodu 217 centimetrů vysoký center Chorvat Tomić.

Už podle skóre je vidět, že tříbodové pokusy se ani jednomu z týmů příliš nedařili. Skórovat museli spíše vysocí hráči. V druhé desetiminutovce nevyšla domácím ani jedna trojka z prvních šesti pokusů. Hráči trenéra hostů Xaviho Pascuala zase měli v tomto čase mizernou úspěšnost hodů za 2 body - jen 48%. Přišel čas pro zkušeného Filipeho Reyese, který prvními čtyřmi body zvýšil náskok Madridu na 22-16.

Na druhé straně však zabojovali Huertas a Eidson a vyrovnali na 22-22. El Clásico, jak má být! Vyrovnaný stav platil ještě do stavu 30-30. Jenže poté domácím vyšly dvě trojky, které proměnili Carlos Suárez a Jaycee Carroll. Když k tomu proměnil Mirotić trestný hod, Real Madrid se dostal do zatím nevyššího vedení 37-30.

FotoFoto

Když Sergio Rodríguez živě diskutoval s Ndongem, rozhodčí odpískal technickou chybu. Publikum verdikt značně znervózněl. Barcelona rázem snížila díky čtyřem bodů na 37-33. Jenže poté zaúřadoval opět Carrol dvěma trojkami. V polovině utkání měl Real Madrid dvanáctibodový náskok díky skóre 48-36.

Madrid však ve třetí čtvrtině ztratil tempo. Barcelona pomalu stahovala náskok. Po konci třetí třetiny byli Katalánci nebezpečně blízko, 62-58.

V úvodu poslední desetiminutovky vzal na sebe odpovědnost znovu Američan Carrol a snažil se držet Barcelonu ještě v bezpečné vzdálenosti. Jenže Barcelona byla poté na vzestupu a vyrovnala na 70-70. Tuhý boj pokračoval. Klíčovým prvkem závěru byla výborná práce Pociuse. Hráči Realu Madrid v závěru sice trochu znervózněli, ale výhru si utéci nenechali.

Po 14 kolech vede vyrovnanou soutěž právě Real Madrid s 11 výhrami. Druhá je Barcelona jen o skóre, stejně jako Unicaja, Baskonia a Alicante.

FotoFoto


Real Madrid - Regal Barcelona 78:74

Real Madrid (18+30+14+16):
Sergio Rodríguez (4), Suárez (11), Pocius (10), Mirotic (6), Tomic (16) - Reyes (6), Llull (7), Singler (0), Carroll (16), Begic (2).

Regal Barcelona (16+20+22+16):
Huertas (13), Eidson (7), Mickeal (14), Lorbek (4), Ndong (12) - Rabaseda (2), Sada (0), Vázquez (6), Ingles (7), Wallace (9).

Aréna: Palacio de Deportes de la Comunidad de Madrid, 12 888 diváků.

Aréna

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (22 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!