Dvojtýždňové zhrnutie basketbalu

Čas 07. 12. 2011, 13:37 | Autor redakce | Zdrojrealmadrid.com
CAI Zaragoza vs. Real Madrid

Tri zápasy Realu, rozlúčka s hviezdami NBA a rekord v Eurolige - dva týždne basketbalového celku

26.11.2011 CAI Zaragoza 67:84 Real Madrid (Liga)
Laso v tomto zápase skúšal hráčov na rôznych pozíciách. Pocius zabezpečil náskok Realu 0:5 už v prvej minúte, ktorý stále narastal. Trojkovými pokusmi Mirotic zvýšil náskok na 2:10. Súperovým hráčom sa nedarilo ubrániť Carrolla a Llulla a aj preto prvá štvrtina skončila 9:19. Ibaka sa v tíme už plne aklimatizoval, čo dokazuje aj jeho výkon v druhej štvrtine. Hráči išli do šatní so skóre 25:45 a o výsledku už nikto nepochyboval. V tretej štvrtine sa Zaragoza zlepšila v útoku, no aj tak si Real udržiaval náskok 15-20 bodov. V poslednej časti hrali uvolnene. Napriek zraneniu Fernandeza Real dokázal poraziť tím, ktorý už neprehral tri zápasy v rade.

1.12.2011 Emporio Armani 65:72 Real Madrid (Euroliga)
Nádherný basketbal predviedli hráči Realu v Miláne, odkiaľ si odnášajú cenné víťazstvo. Treba pochváliť výkon Ibaku, ktorý sa v zhodnotení TOP10 momentov kola objavil hneď dva-krát a to na šiestom a štvrtom mieste (video TU). Fernandez sa po zranení vrátil do zostavy. Real začal útočne a vybojoval náskok 0:9. Po time-oute sa hráči súpera prebudili a prvá štvrtina skončila tesne a v priebehu druhej sa dokonca podarilo Milánu vyrovnať na 22:22. Napriek tomu Real ukázal psychologickú prevahu a aj napriek predčasného odchodu Pociusa z palubovky, ktorý dostal silný úder, dokázal druhú štvrtinu zvíťaziť v pomere 30:36. Druhý polčas bol celý vyrovnaný a Real si len udržiaval náskok. Real tak dokázal zvíťaziť 65:72 a postup zo skupiny má istý.

4.12.2011 Real Madrid 81:64 Valencia (Liga)
Tento zápas bol pre dvoch hráčov rozlúčkovým. Ibaka a Fernandez sa totiž vracajú do NBA, kde sa skončil Lockout. Real bol zo začiatku trochu nevýrazný a prehrával 3:10, ale nasledoval time-out a po ňom hráči predvádzali pekný basketbal a prvú štvrtinu dokázali vyhrať 16:12. Tabuľková vzdialenosť je síce medzi tímami veľká, ale hráči Valencie to Realu vôbec neuľahčovali. Do druhej polovice išli hráči za skóre 38:32. Tam sa ale Valencia konečne zlomila a po ich piatich bodoch už bola hra v réžii Realu. Tretia štvrtina skončila 58:41 a vyrovnať 17 bodový náskok bol už pre Valenciu nedosiahnuteľnou métou. Pre Ibaku a Fernandeza to tak bola rozlúčka s príchuťou víťazstva 81:64.

Real je v Eurolige na prvej priečke v počte bodov. Za sedem zápasov nastrieľali 615, čo je o 14 viac ako CSKA Moskva na druhom mieste. Zároveň je Real aj jediným mužstvom, ktoré prekročilo 100 bodovú hranicu v zápase viac ako jeden krát. Priemerne to činí 87,8 bodu na zápas, čo je priam neuveritelné.