Čas 25. 11. 2011, 11:35 | Autor redakce | Zdrojrealmadrid.com
Real Madrid vs. Anadolu Efes

Po dvoch týždňoch je tu opäť zhrnutie nášho basketbalového celku

10.11.2011 Partizan Belehrad 80:79 Real Madrid (Euroliga)
Hra v Belehrade pripomínala peklo. Hráči vedeli že čelia výzve, ale nakoniec tesne prehrali o jediný bod. Naši hráči začali veľmi pomaly a prehrávali 10:0 už od úvodných minút. Za prvých 7 minút zaznamenali iba 5 bodov a štvrtinu nakoniec prehrali 22:13. V prvých minútach druhej časti sa ukázal Carroll, keď za 8 minút strelil 16 bodov. Druhá štvrtina sa skončila so skóre 57:61. Protihráč Pekovic Realu pomohol keď po svojich troch osobných chybách opustil palubovku a vytvorila sa tak diera v obrane Partizanu. V posledných sekundách štvrtej štvrtiny mohol zabezpečiť víťazstvo Realu Llull, ale jeho strela neskončila v koši. Medzi našich najlepších hráčov patrili Carroll (21 bodov), Fernandez (13) a Llull (13).

13.11.2011 Unicaja 80:96 Real Madrid (Liga)
Efektivita trojkových pokusov Realu tento zápas vyhrala. Prvá štvrtina im síce nevyšla a prehrali ju 24:21, ale potom už bol celý zápas v réžii hostí. Llull nastúpil ako tvorca hry a spolu s Ibakom tvorili skvelú dvojicu. Druhú štvrtinu už vyhrali 35:39. V tretej časti hry tempo udržiavali najmä Mirotic a Llull. Real si postupne svoj náskok zvyšoval a táto štvrtina skončila 44:61. V poslednej štvrtine už hráči hrali v pohode, ale aj tak si dokázali vybudovať 17-bodový náskok. Výkonostne potom hráči začali upadať, ale na výhre hostí 80:96 domáci už nedokázali nič zmeniť. Našimi najlepšími hráčmi boli opäť Fernandez (18), Carroll (18) a Llull (11).

17.11.2011 Real Madrid 104:84 Anadolu Efes (Euroliga)
Prvú časť skupinovej časti Real Madrid zakončil skvelým víťazstvom  v domácej hale Caja Magica. Podieľali sa na tom samozrejme všetci hráči, ale špeciálne uznanie patrí Carrollovi, ktorý za 25 minút nastrieľal 19 bodov a stal sa najlepším strelcom zápasu. Kráľovský klub hral vo veľkej pohode a už prvú štvrtinu dokázali vyhrať 20:11. Hostia do druhej štvrtiny vstúpili lepšie, ale potom prišiel koncert Carrolla a druhá štvrtina tak skončila 50:36. Skvelá obranná hra domácich nedovoľovala veľa akcií hostí a efektivita útoku a najmä trojkárov bola obrovská a táto časť skončila opäť s väčším rozdielom v skóre - 72:50. V záverečnej štvrtine sa už iba dohrávalo a na záverečné minúty nastúpil aj nový hráč z akadémie Jorge Sanz, ktorý sa odvďačil trénerovi a premenil svoj trojkový pokus v poslednej sekunde hry. Medzi našich najlepších patrili Carroll (19), Mirotic (17) a Fernandez (14).

20.11.2011 Real Madrid 82:74 Lagun Aro (Liga)
Hráči trénera Lasa sa už od úvodu chytili vedenia 7:0. Vďaka pevnej obrannej línii a skvelej útočnej hre úvodná štvrtina skončila 25:12. Do druhej štvrtiny však naši hráči nastúpili dosť neisto a technická chyba Suareza pomohla hosťom ukradnúť vedenie (27:29), ale Llullove trojky sa postarali aby aj táto štvrtina skončila v prospech Realu Madrid (49:39). V poslednej štvrtine hostia opäť pohrozili a Real vyhrával už iba o tri body (65:62 a 35 minúta), ale Llull znovu zakročil a Real sa tak mohol radovať z víťazstva 82:74. Najlepším strelcom nášho tímu sa stal Fernandez (13), Mirotic strelil 12 bodov a zhodne po 8 bodov nazbierali až 4 hráči - Llull, Begič, Pocius a Ibaka.

24.11.2011 Real Madrid 93:89 Belgacom Spirou (Euroliga)
Real Madrid v novej hale ostáva v Eurolige neporazený. Skvelý výkon predviedol Ibaka, ktorý nazbieral 12 bodov a 9 doskokov a Pocius s 20 bodmi. Pevné úsilie v obrane a skvelá podkošová hra zaručila Realu Madrid vedenie od začiatku stretnutia, no potom si hostia vyžiadali time-out a všetko sa zmenilo. Real prišiel o vedenie a prvá štvrtina skončila v prospech hostí 21:27. V druhej štvrtine prišli Pocius a Ibaka a veci sa opäť zmenili, no tentokrát v prospech domácich. Hostia sa aj tak dokázali spod tlaku vymaniť a skvelo hrajúci Hamilton im zabezpečil rovnaký náskok aj po druhej štvrtine (31:37). Carroll, Ibaka a Pocius potom začali hrať svoju hru a postupne im náskok ukradli. Tretia štvrtina už skončila v prospech domácich 70:69. Kráľovský klub vedel že je to dôležité víťazstvo ak chcú postúpiť medzi 16 najlepších a tak do poslednej štvrtiny hráči vstúpili s plným nasadením, čo sa im aj oplatilo. Real nakoniec dokázal zvíťaziť o štyri body 93:89 a medzi najlepších strelcov patrili už spomínaní hráči Pocius (20), Carroll (16) a Ibaka (12).

Po poslednom zápase sa tréner Laso vyjadril okrem iného na adresu jendého hráča, ktorý odviedol v zápase skvelý výkon: "Chcel by som zdôrazniť že Ibaka odohral skvelý zápas a bol dôležitým hráčom pri našom víťazstve.".