Dvojtýždňové zhrnutie basketbalu

Čas 08. 11. 2011, 13:06 | Autor redakce | Zdrojrealmadrid.com, eurobasket.com, euroleague.net
Maccabi T-A vs. Real Madrid

Ďalšie zhrnutie basketbalového klubu po dvoch týždňoch, počas ktorých odohral 4 zápasy a oficiálne predstavil najnovšiu posilu

27.10.2011 Real Madrid 85:78 Armani MI (Euroliga)
Real Madrid zvládol aj druhý zápas v prestížnej európskej súťaži. Po víťazstve s tímom Emporio Armani si udržal prvé miesto v skupine C so štatistikou 2-0 (víťazstvá-prehry), zatiaľ čo jeho súper kleslol so štatistikou 1-1. Hoci hostia začali lepšie a udržovali si 4-bodový náskok (14:18), tesne pred prvým polčasom Carroll pemenil trojku a tak naklonil vedenie na stranu Realu (36:39). V tretej štvrtine si opať hráči Realu nedali pozor, najmä na dobre hrajúceho D. Nicholasa a po skóre 0:13 opäť mali vedenie vo svojich rukách hostia (40:53). V poslednej časti domáci hráči predviedli úchvatné divadlo a tento nepriaznivý stav sa im podarilo otočiť po skóre 23:9. Pomohli k tomu najmä trestné hody Fernandeza a Pociusa ako aj strelecké pokusy Mirotica a Carrolla. Najlepšími hráčmi na palubovke boli Carroll (21 bodov), Fernandez (17 bodov), Llull (13 bodov) a Pocius (11 bodov). Najlepším hráčom súpera bol Drew Nicholas, ktorý zažiaril 24 bodmi.

30.10.2011 Gran Canaria 2014 60:68 Real Madrid (Liga)
V Las Palmas nedošlo k žiadnemu prekvapeniu, keď domáci tím prehral s kráľovským klubom z Madridu. Aj štatistika útočných doskokov (22:36) hovorí svoje. Domáci boli k tomu sužovaní 29 osobnými chybami. Najlepším hráčom víťazného tímu bol Felipe Reyes, ktorý nastrieľal 9 bodov a dosiahol 13 doskokov. Obaja tréneri ale využívali aj hráčov z lavičky aby šetrili svojich najlepších na ďalší zápas. Bola to už tretia výhra Realu Madrid v rade a drží si pozíciu lídra tabuľky, ktorú zdieľa s ďalšími troma klubmi. Najlepším strelcom Realu bol Rudy Fernandez so 14 bodmi (plus 1 doskok, 1 asistencia).

03.11.2011 Maccabi T-A 88:82 Real Madrid (Euroliga)
Maccabi sa stal prvým tímom, ktorý dokázal v Eurolige vyhrať s Realom Madrid v tejto sezóne. Izraelský klub oslávil víťazstvo 88:82 a vymenil tak na čele tabuľky skupiny C, práve svojich súperov z Madridu. 6 minút pred koncom domáci viedli 85:68, ale po skvelom výkone hráčov to po piatich minútach vyzeralo inak. Ukazovateľ ukazoval 46,1 sekúnd do konca a skóre 85:80. Real však už nemal síl zápas otočiť a tak sa domáci mohli radovať. Najväčší podiel na výhre domácich má skvelý výkon Jordara Farmara, ktorý nastrieľal 27 bodov a svojim spoluhráčom nahral na kôš 5 krát. Najlepší hráč Realu Madrid bol Jaycee Carroll s 18 bodmi. Ďalej to boli Reyes a Fernandez s 15 resp. 13 bodmi.  Našim ďalším súperom v Eurolige bude Partizan Belehrad.

06.11.2011 Real Madrid 78:65 Cajasol (Liga)
Ďalší očakávaný triumf Realu so siedmym tímom tabuľky. V polčase síce opať prehrávali o 5 bodov (31:36), no v druhom polčase hostí rozstrieľali v pomere 47:29 a zaslúžene zápas vyhrali. Dobrý zápas to bol pre Sergia Rodrigueza, ktorý tímu pomohol s 13 bodmi a 7 asistenciami. Litovský rozohrávač Pocius prispel 15 bodmi. Celkovo až štyria hráči nastrieľali dvojciferný počet bodov. Real Madrid má na konte už štyri výhry a drží sa na čele spolu s ďalšími troma mužstvami. Cajasol naopak klesol už na ôsme miesto s tromi prehratími zápasmi. V nasledujúcom kole čaká Real súper z Malagy.

Počas týchto dvoch týždňov prebehlo aj oficiálne predstavenie a podpis hráča Sergea Ibaku z NBA a už si stihol aj odkrútiť premiéru v klube:
"Som hrdý na to, že môžem byť súčasťou tímu, akým je Real Madrid. Bolo úžasné počuť fanúšikov ako skandujú moje meno počas včerajšieho debutu."
V sobotu po rokovaní medzi zástupcami hráčov a klubov NBA prišla správa že sedenie neprinieslo odpoveď a medzi predstavami oboch táborov je príliš veľká priepasť, ktorá môže viesť k úplnému zrušeniu sezóny NBA. Otvára sa tak príležitosť pre lákanie zámorských hviezd do Európy. Začalo sa šepkať že Real má záujem o mladšieho z bratov Gasolovcov.