Dvojtýždňové zhrnutie basketbalu

Čas 24. 10. 2011, 17:26 | Autor redakce | Zdrojrealmadrid.com, eurobasket.com, euroleague.net
Belgacom Spirou vs. Real Madrid

Real Madrid Baloncesto za posledné dva týždne odohral 3 zápasy, pričom sa mu vo všetkých podarilo vyhrať.

16.10.2011 Blancos de Rueda Valladolid 72:84 Real Madrid
Väčšina zápasu bola riadená hosťujúcim celkom, avšak domáci boli lepší v poslednej časti hry, ktorú vyhrali 26:20. Ale ani to im nestačilo aby vedenie strhli na svoju stranu a získali cenný skalp. Domáci boli frustrovaný skvelou hrou Realu Madrid a tak si na svoje konto pripísali 24 osobných chýb a v doskokoch prehrali v pomere 26:37. Skvelý zápas odohrali Fernandez, ktorý dopomohol Los Blancos 28 bodmi a 4 asistenciami a Mirotic, ktorý si pripísal 16 bodov a 5 doskokov.

Najlepší hráči:
B.de Rueda V.: H. Tour (14 bodov, 3 doskoky, 1 asistencia), J. Robinson (10-0-1), D. Garcia (10-2-2), M. Umeh (9-3-0), D. Bagaric (8-1-0), S. Dumas (6-3-4)
Real Madrid: R. Fernandez (28-2-4), N. Mirotic (16-5-0), A. Tomic (10-6-0), S. Llull (9-4-7), N. Velickovic (7-3-2), S. Rodriguez (5-1-0)

20.10.2011 Belgacom Spirou 76:100 Real Madrid
Real Madrid v Charleroi naplno zažiaril a svoj prvý zápas sezóny v Eurolige, kde má vylosovanú skupinu C vyhral. Španielsky gigant nastrieľal skvelých 100 bodov, čo stačilo na pohodlné víťazstvo so šampiónom Belgicka. Real bol v zápase oveľa lepší a to najmä v druhom polčase. Reyes a Fernandez nastrieľali zhodne po 19 bodov a Carroll pomohol 14 bodmi. Po štvrtinách 16:23, 21:22, 18:26 a 21:29 sa tak Real usadil na prvom mieste v skupine.

Belgacom Spirou: D. Mallet (27 bodov), T. Shengelia (11 bodov)
Real Madrid: F. Reyes (19 bodov) R. Fernandez (19 bodov), J. Carroll (14 bodov)

23.10.2011 Real Madrid 81:67 Blusens Monbus
V štvrtom kole sa Real Madrid stretol s tímom, ktorý mal rovnaké herné štatistiky, no Real dokázal využiť domáce prostredie a v kľúčovom zápase o druhé miesto dokázal zvíťaziť. Domáci celok viedol od prvých minút, celú hru na palubovke panovali hráči kráľovkého klubu a každou štvrtinou vytvárali čoraz hlbšiu priepasť v skóre. Skvelý výkon predviedol Nikola Mirotic, ktorý zaznamenal 17 bodov a 7 doskokov. Päť hráčov Realu Madrid dokázalo nastrieľať dvojciferný počet bodov. Real Madrid sa tak posunul na druhé miesto, ktoré zdieľa s ďalšími troma tímami. V ďalšom kole sa stretnú s tímom z Las Palmas - Gran Canaria, no tento zápas by pre našich hráčov nemal byť z kategórie ťažkých. Po tomto zápase sa v najlepšej desiatke hráčov kola objavili dvaja naši zástupcovia a to Nikola Mirotic a Rudy Fernandez na 5. resp. 10. mieste.

Real Madrid: N. Mirotic (17 bodov, 7 doskokov, 2 asistencie), R. Fernandez (14-4-3), F. Reyes (12-12-1), M. Begič (11-5-3), S. Llull (1-0-2), J. Carroll (10-3-0)
Blusens Monbus: E. Hele (13-1-0), L. Kendall (13-5-0), S. Lasme (11-4-1), A. Rodriguez (7-3-1), D. Washington (7-5-0), O. Junyent (6-1-1)

Z tábora Realu Madrid však prišla po nedelnej výhre aj zlá správa, ktorou je zranenie nášho hráča. Velickovic bude chýbať 6 týždňov kvôli zraneniu pravého kolena. Hráč má na zranenia smolu, lebo kvôli zraneniu musel vynechať aj Majstrovstvá Európy.