Bilbao Basket 86:82 Real Madrid

Čas 15. 10. 2011, 23:42 | Autor redakce | Zdrojrealmadrid.com, eurobasket.com
Bizkaia Bilbao Basket vs. Real Madrid

Realu druhý zápas sezóny nevyšiel napriek skvelému 19 bodovému comeback-u a na súpera, ktorý ho vyradil minulú sezónu v semifinále, opäť nestačil.

Real Madrid Baloncesto sa po celú hru nevzdával a po slabom začiatku prišiel skvelý comeback, ktorý bohužiaľ nestačil na víťazstvo. Bilbao si odzačiatku dokázalo vybojovať náskok 14:0. Hlavným dôvodom prehry bola nepresná streľba spoza trojkovej čiary našich hráčov.

Po prvom polčase strácali na domáce Bilbao už desať bodov (za stavu 24:14) a na začiatku poslednej časti to už bolo dokonca o 19 bodov (stav 62:43) aj keď tretiu štvrtinu vyhrali v pomere 25:18. Tréner Pablo Laso nastavil taktiku na zónovú obranu, zastavil tak nápor Bilbaa v útoku a tak sa tím Realu dokázal priblížiť na rozdiel iba 6 bodov (64:58).

V poslednej štvrtine dokonca naši strácali už iba bod (80:79), ale pokračujúca mizéria trojkových pokusov pokračovala, čo bola hlavná príčina že skvelý návrat do zápasu im nevyšiel a prehrali o 4 body (86:82). Skvelým výkonom sa blysol Felipe Reyes, ktorý nazbieral 18 bodov a 7 doskokov.

Najlepší hráči:
Bizkaia Bilbao: K.Vasiliadis (18 bodov, 2 doskoky, 0 asistencií), A.Mumbru (15-4-0), M.Banic (13-6-1), A.Jackson (12-4-3), R.Lopez (11-2-2), D.Fischer (10-7-4)
Real Madrid: F.Reyes (18-7-0), R.Fernandez (17-5-2), A.Tomic (17-5-0), S.Llull (10-2-3), J.Carroll (7-1-0), N.Velickovic (5-2-0)