Real Madrid ve finále Copa del Rey!

Čas 13. 02. 2011, 09:23 | Autor NikkiSinks | Zdrojrealmadrid.pl
Real Madrid slaví postup do finále

Dokázali to! I přes nepřízeň okolností dokázali basketbalisté Realu Madrid ukázat charakter a dohnali třináctibodovou ztrátu v semifinále proti Power Electronics Valencia a zvítězili 69:59. Zajistili si tímto výsledkem účast ve finále, kde jej čeká stejný soupeř jako před rokem, tedy Regal FC Barcelona.

Nepříliš povedená první čtvrtina skončila vedením hostů 11:14. Real Madrid měl velké problémy především s rozehráváním. Ani Pablo Prigioni, nebo Sergio Rodríguez nedokázali ukázat své kvality v plném světle. Oba týmy ale dělaly velké chyby a ztráty, což znamenalo prozatím vyrovnaný duel. Ani jeden z těchto klubů neukázal, že by si zasloužil hrát finále. Královský klub ztratil svou jistotu a přenechali taktovku hry na rivalovi. Real Madrid útočil aktivně, ale v obraně měl velké mezery. Valencia toho pomalu začala využívat. Někteří fanoušci to nesli velmi těžce. Samotný trenér Ettore Messina musel uklidňovat emoce Prigioniho, který o jedné z přestávek nedokázal držet svá slova pod pokličkou. I rozhodčí udělali několik kontroverzních rozhodnutí, po kterých se v madridské hale ozývalo hlasité: "Fuera! Fuera! Fuera!". Ettore taktéž viděl tyto situace, ale chyby nepřipisoval sudím. Jeho tým hrál velmi slabě v defenzivní části a skvěle v ofenzívě. Po polovině tak prohrával 27:35.

První míč po začátku druhé poloviny a lehké body pro soupeře. Druhý míč a trojka Omara Cooka. Že by se nic nezměnilo? Změnilo, ale fanoušci na to potřebovali několik dalších minut. Při skoro desetibodové ztrátě Realu Madrid si Ettore Messina vzal oddechový čas a hráči jeho prosby vyslyšeli, jelikož do konce třetí čtvrtiny snížili na 36:40.

Zápas byl najednou velmi zajímavý a kvalitní. Tempo bylo rychlejší a pro fanoušky zajímavější. Ukazovala se také individuální síla jednotlivců v týmu Los Blancos. Trochu jsme se ale zhoršili v ofenzivní části, nicméně paradoxem toho bylo, že naše defenzíva byla skvělá. Trojka Carlose Suáreze vyrovnala skóre na 52:52 a o pár sekund později stejným způsobem dal Nikola Mirotič vedení na stranu Realu Madrid, 55:52. Hned to bylo pro Real Madrid lepší. Náš tým začal najednou hře opanovat a došel si pro vítězství a zajištění finále díky skvělé defenzívě v druhé polovině zápasu.

Finálové utkání proti Regalu Barcelona se odehraje v neděli v 18:00. Přímý přenos můžete sledovat na internetu.

69 – Real Madrid (11+16+19+23): Prigioni (5), Llull (7), Veličković (1), Reyes (6), Tomić (2) – Suárez (16), Mirotić (15), Rodríguez (5), Fischer (4), Tucker (8).

59 – Power Electronics Valencia (14+21+13+11): Cook (11), Javtokas (-), Claver (7), Martínez (19), Savanović (6) – Augustine (2), Lishchuk (2), Navarro (3), Pietrus (-), De Colo (9).