'Plán Asensio' úspěšně vychází i u Valleja a Llorenteho. Zidane jim dá prostor

15. 06. 2017, 17:39 | autor: Larin

To, co se v loňské sezóně poštěstilo s Marcem Asensiem, bylo v té uplynulé aplikováno také na talentovanou dvojici Llorente-Vallejo. Oba mladíci mají za sebou úspěšná hostování a nyní je čeká sezóna s prvním týmem Realu.
Marcos Llorente slaví gól
Marcos Llorente slaví gól

'Plán Asensio'. Tak se ve stručnosti nazývá akce, podle které hráč stráví jednu celou sezónu v prvoligovém klubu a pokud zazáří, dostane šanci v Realu. Právě Asensio přišel do Realu z Mallorky za necelé 4 miliony euro a v sezóně 2015/2016 zářil v barcelonském Espanyolu. Po návratu do královského klubu se uchytil jako "dvanáctý hráč" a Zidane mu dal poměrně dost prostoru, což se ve výsledku vyplatilo.

Něco podobného se očekává v případech Valleja a Llorenteho. Zatímco mladý stoper ze Zaragozy strávil hostování v německém Frankfurtu, synovec legendárního Genta působil v Deportivu Alavés.

Vallejo se s Frankfurtem dlouho držel na pohárových příčkách a také si zahrál finále německého poháru. Frankfurtští orli měli také dlouhou dobu jednu z nejlepších obran v lize, dokud nepřišla strašlivá porážková série.

To Llorente se během jednoho roku dostal do pozice jednoho z nejlépe hodnocených defenzivních záložníků v celé španělské lize. Některými statistikami převyšoval dokonce Casemira s Busquetsem. I on by měl v kádru Zinedina Zidana najít své místo.

Real má v obou mladících velkou budoucnost. Jejich definitivní prezentace v prvním týmu se předpokládá po skončení předsezónní přípravy, ve které dostanou šanci všichni hráči.

 
blank
 
blank
Komentáře

Zobrazit diskuzi (3 příspěvky) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!